środa, 24 kwietnia

Oznaczenie treści
 

Various Artists - Winter Tales

(2021)
Klasyka

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Various Artists - Winter Tales

Data premiery

piątek
05.11.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Klasyka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Deutsche Grammophon prezentuje "Winter Tales" – nowy album związany z okresem Świąt Bożego
Narodzenia, zawierający nagrania wybranych kompozytorów i wykonawców związanych z DG. Artyści zostali poproszeni o sięgnięcie do osobistych inspiracji związanych ze Świętami oraz do własnych wspomnień i doświadczeń związanych z dzieciństwem oraz miejscem pochodzenia.
Album, który ma ukazać się 21 października, zawiera 12 bardzo osobistych artystycznych odpowiedzi na to kreatywne zaproszenie, a każda z nich dodaje element świeżości oraz aktualności do naszych własnych refleksji związanych z nadzieją na swoistą odnowę i zwycięstwo światła nad ciemnością...
Album otwiera "Wanting to Believe" Rogera i Briana Eno – zupełnie nowy utwór tego duetu i doskonałe preludium do muzyki kompozytorów tak różnych, jak Peter Gregson, Víkingur Ólafsson, Hania Rani i Dobrawa Czocher, Balmorhea, Mari Samuelsen, Ane Brun, Dustin O'Halloran i Bryan Senti, ABBOTT, Vanbur, Classical Sundays i Joep Beving.
“In our dark times, we light a light and we leave it to shine"
(‘Wanting to Believe' – Roger Eno & Brian Eno)
Muzyka "O Holy Night" Adolphe Adama pociągała Rogera Eno bardziej, niż jego oryginalny tekst.
Współpracując ze swoim bratem, kompozytorem i producentem Brianem Eno, stworzył "Wanting to Believe", którego nowy, świecki tekst wciąż wyraża nadzieję na przyszłość, ale nadzieję, jak zauważa, "która wydaje się być w naszych rękach".
Szkocki wiolonczelista i kompozytor Peter Gregson wybrał "Taladh Chriosta" ("Kołysanka Chrystusa") – kolędę śpiewaną tradycyjnie przez wyspiarzy z odległego archipelagu Hebrydów Zewnętrznych w czasie Wigilii. Niesamowita melodia przeniknęła do świadomości Gregsona, gdy był dzieckiem. Jego opracowanie tej "niewinnej, introspektywnej melodii" jest napisane na trzy głosy żeńskie, skrzypce solo, wiolonczelę i syntezator analogowy.
Album zawiera również dwa utwory inspirowane Islandią. Víkingur Ólafsson wnosi delikatne rockowe harmonie do swojej solowej, fortepianowej wersji kołysanki "Farðu að sofa fyrir mig" ("Sleep for Mama", w aranżacji Snorriego Sigfúsa Birgissona), którą opisuje jako "muzykę na zimową noc przy świecach, unoszącą się między światłem a cieniem, a w końcu znikającą we śnie".
Tymczasem amerykański pianista i kompozytor Dustin O'Halloran oraz multiinstrumentalista i kompozytor Bryan Senti zainspirowali się starożytnym hymnem "Hvað flýgur mér í hjarta blítt", tworząc "What Gently Flutters", utwór o spokojnej prostocie.
Hania Rani i Dobrawa Czocher przejęły tradycyjną polską kolędę "Jezus malusieńki" i ubrały jej melodię w wielowarstwowe elektroniczne i instrumentalne brzmienia. "Szukałyśmy czegoś bardzo endemicznego, aby wyrazić nasze najgłębsze emocje i połączenie z naszą tradycją" – mówią artystki.
Holenderski kompozytor ABBOTT również powrócił do ulubionego utworu z dzieciństwa, aranżując XIV-wieczną kolędę "Nu Zijt Wellekome" – piosenkę, którą uważa za wyrażającą szersze znaczenie Bożego Narodzenia, potrzebę "przywitania wszystkich" – na głosy, wiolonczelę solo i elektronikę.
Balmorhea, czyli Teksańczycy Rob Lowe i Michael A. Muller, stworzyli instrumentalne opracowanie "Coventry Carol" – pieśni, której początki sięgają XVI wieku. Lowe znał ją od dzieciństwa: "Zawsze wydawało mi się, że jest to idealne połączenie ciepła i ciemności", wspomina. Brytyjski duet kompozytorski Vanbur – Jessica Jones i Tim Morrish – wybrał klasykę XX wieku "Carol of the Bells", nadając jej eteryczny charakter z pojedynczą linią wokalną, zamiast zmasowanych głosów chóralnych. Norweska artystka Ane Brun wybrała również angielski tekst do swojej wersji
XV-wiecznej niemieckiej piosenki "Es ist ein Ros'entsprungen". Wyobraziła sobie "Lo, How a Rose E'er Blooming" śpiewane przez chór kościelny ale – jak wyjaśnia: "w duchu tych samotnych czasów sama nagrałam wszystkie głosy w małej przestrzeni studyjnej, w Oslo".
Mari Samuelsen opracowała "Mitt hjerte alltid vanker" ("Moje serce zawsze wędruje") na skrzypce solo i zespół. Ta skandynawska piosenka bożonarodzeniowa przypomina jej posępny niejako krajobraz Norwegii, światła widoczne w oddali wśród cichych, pokrytych śniegiem gór: "To utwór, który sprawia, że ​​czuję się bezpiecznie i spokojnie, i który jest dla mnie domem". Kontynuując wątek ciepłych, znajomych wspomnień, kwartet smyczkowy Classical Sundays z Berlina wykonuje spokojną aranżację hymnu Chanukowego "Maoz Tzur", tradycyjnie śpiewanego po zapaleniu menory podczas żydowskiego Święta Świateł.
Opowieści zimowe kończą się spokojnie, opracowaniem Sinfonii z Oratorium Bożonarodzeniowego Johanna Sebastiana Bacha, dokonanym przez Joepa Bevinga. "Chciałem nadać delikatnemu utworowi Bacha nieziemski charakter, dodając warstwy syntezatora i szumu" – mówi. "Mam nadzieję, że tą wersją udało mi się dodać coś do pięknej kompozycji Bacha. Praca nad nią była ogromną radością".
Tracklsta:
1. Roger Eno & Brian Eno "Wanting to Believe" (Oh Holy Night) [04:32]
2. Peter Gregson Taladh Chriosta [03:20]
3. Víkingur Ólafsson Sleep for Mama - Farðu að sofa fyrir mig (Icelandic Folk Song) [02:38]
4. Hania Rani & Dobrawa Czocher Jezus Malusieńki (Rework by Hania Rani & Dobrawa Czocher) [04:22]
5. Balmorhea "Coventry Carol" [03:26]
6. Mari Samuelsen Mitt hjerte alltid vanker (Arr. for Solo Violin and Ensemble) [3:51]
7. Ane Brun Lo! How a Rose E'er Blooming / Es ist ein Ros' entsprungen
8. Dustin O´Halloran & Bryan Senti What Gently Flutters [02:08]
09. Abbott Nu Zijt Wellekome [4:01]
10. Vanbur Carol Of The Bells [2:00]
11. Classical Sundays Maoz Tzur (Winter Tales Version) [3:16]
12: Joep Beving Sinfonia [04:40]



Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy płyta Winter Tales ukaże się?

Płyta udostępniona będzie 5 listopada 2021 (data wydania w Polsce). Należy kliknąć w odpowiednie flagi, żeby sprawdzić daty z innego regionu. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować korzystając z opcji "Ustawienia serwisu" dostępnej pod zakładką "Moje konto".

Chcę dostawać aktualne informacje o zmianach dotyczących płyty. Jak tego dokonać?

Aby dostawać raporty o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę poinformować o płycie znajomych. Jak mogę to zrobić?

Można tego dokonać klikając przycisk "Lubię to!" lub ysyłając e-mail do znajomych. Obydwie te opcje dostępne są na pasku w górnej części strony.

W jakiej cenie mogę kupić płytę?

W celu sprawdzenia ile należy zapłacić za płytę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę nabyć płytę Winter Tales. W którym miejscu można kupić ten tytuł?

Winter Tales jest do znalezienia tutaj. Lista wszystkich sklepów oferujących ten produkt znajduje się po prawej stronie.

Gdzie mogę znaleźć najnowsze komunikaty dotyczące płyty Winter Tales?

Aby przeglądnąć bieżące doniesienia należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

W jaki sposób można zaproponować ocenę dla tej płyty?

Aby to zrobić należy przyporządkować ocenę od 1 do 5, a następnie zaznaczyć wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.

Na jakiej podstawie obliczona została ocena płyty?

Premiera płyty Winter Tales nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto stworzył tę płytę?

Various Artists to osoba odpowiedzialna za napisanie muzyki do płyty. Kliknij utaj albo w nazwę artysty, aby wyświetlić inne płyty przez niego nagrane.

Jaka wytwórnia jest odpowiedzialna za wypuszczenie tej płyty?

Wydawcą jest Universal. Aby sprawdzić inne płyty wydane przez tę firmę kliknij w jej nazwę lub kliknij utaj.

Na tej stronie podane są niepoprawne dane. Gdzie mogę to zgłosić?

Aby tego dokonać należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik znajduje się nad polem "Informacje". W ramach tej funkcji można zgłosić między innymi aktualizację daty, dodać lub zmienić opis, zamieścić zwiastun oraz trailer, czy też przesłać nową okładkę lub plakat.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Various Artists - Winter Tales? Kiedy wychodzi Various Artists - Winter Tales?
Data wydania płyty zaplanowana została na 05.11.2021. Nowa płyta Various Artists z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Various Artists - Winter Tales data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 5 listopada 2021, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie