
Various Artists - Django [Reedycja](2022) | Blues/Jazz |
![Various Artists - Django [Reedycja] Various Artists - Django [Reedycja]](https://i.datapremiery.pl/3/000/39/481/various-artists-django-reedycja-cover-okladka.jpg)

Ta zremasterowana (24 BIT Digitally Remastered) edycja przedstawia kompletny album Stéphane'a Grappelli'ego z 1962 roku Django prezentujący wyjątkowego skrzypka jazzowego w formacie kwartetu z podkładem gitary, basu i perkusji. W hołdzie jego byłemu partnerowi, Django Reinhardtowi, który zmarł w 1953 roku, ten album zawiera jedyną istniejącą wersję klasycznej kompozycji Johna Lewisa "Django" Grappelliego.
Jako bonus dodano dziewięć dodatkowych występów kwartetu skrzypka. W czterech z tych utworów Grappelli gra kompozycje Django Reinhardta z Henri Crollą na gitarze, podczas gdy w innym na gitarze gra Stéphane brat Django, Joseph Ostatnie cztery utwory zostały nagrane na żywo i pojawiły się tutaj po raz pierwszy na CD. Zawierają dwie kolejne wersje najsłynniejszej kompozycji Reinhardta, "Nuages", która również znalazła się na naszym głównym albumie. Dołączono 12-stronicową książeczkę (booklet).
Lista utworów:
1. Django
2. Nuage
3. Alabamy Bound
4. You Better Go Now
5. Le Tie
6. Like Someone In Love
7. Minor Swing
8. Daphné
9. Soft Winds
10. Makin' Whoopee
11. How About You?
12. Pent-Up House
13. Swing 39 (*)
14. Belleville (*)
15. Manoir De Mes Rêves (*)
16. Djangology (*)
17. Oui Pour Vous Revoir (*)
18. Nuages [Live #1] (*)
19. How High The Moon [Live] (*)
20. Parisian Thoroughfare [Live] (*)
21. Nuages [Live #2] (*)
Całkowity czas: 78:26 Min.
Skład zespołu :
STÉPHANE GRAPPELLI, violin
PIERRE CAVALLI, guitar
GUY PEDERSEN, bass
DANIEL HUMAIR, drums
Paris, France, March 7, 8 & 9, 1962
BONUS TRACKS [13-21]:
(13-16): Stéphane Grappelli (violin), Henri Crolla (g), Emmanuel Soudieux (b), Baptiste “Mac Kac" Reiulles (d). Paris, France, December 30, 1954.
(17): Stéphane Grappelli (violin), Joseph Reinhardt, Roger Chaput (g), Emmanuel Soudieux (b). Paris, France, October 17, 1947.
(18-19): Stéphane Grappelli (violin), Georges Arvanitas (p), Gilbert “Bibi" Rovere (b), Charles Bellonzi (d). Live, probably Paris, 1961.
(20-21): Stéphane Grappelli (violin), René Urtreger (p), Jean-Marie Ingrand (b), Kenny Clarke (d). Live, probably Paris, 1960.

Płyta Django [Reedycja] ma zostać wydana 11 stycznia 2022 (data wydania w Polsce).
Aby otrzymywać raporty o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. O zmianach poinformujemy wysyłając wiadomość na podany adres e-mail, a także opublikujemy je na stronie "Aktualności".
Płytę zarekomendować można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
W celu sprawdzenia ile należy wydać na płytę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.
Django [Reedycja] można zamówić tutaj. Więcej można znaleźć w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.
Aby znaleźć nowe komunikaty należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.
Żeby tego dokonać należy wskazać ocenę w skali 1-5, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.
Premiera płyty Django [Reedycja] nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Twórcą płyty jest Various Artists. W celu wyświetlenia listy płyt tego artysty przejdź do pola "Informacje" i kliknij w jego nazwę albo kliknij utaj.
Wydawcą jest firma Select Music. Żeby poznać inne płyty od tego wydawcy należy kliknąć utaj albo kliknąć w jego nazwę w polu "Informacje".
Aby tego dokonać należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik znajduje się nad polem "Informacje". Zgłosić można niepoprawne daty wydania, opisy, zwiastuny oraz obrazki.
11 stycznia 2022, wtorek
Komentarze