wtorek, 26 października

Oznaczenie treści
 

Urszula Sipińska - Zabaw się w mój świat

(2021)
Pop

Obserwuj premierę
Ocena:


Urszula Sipińska - Zabaw się w mój świat

Data premiery

piątek
24.09.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Pop
Ranking:
761   3532

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Jubileuszowa edycja albumu "Zabaw się w mój świat" Urszuli Sipińskiej, wydana na czarnym CD z okazji 65-lecia Polskich Nagrań. Do wydawnictwa dołączono książeczkę z komentarzem tej fascynującej piosenkarki.
"Ta płyta była grana i śpiewana za "środkowego" Gierka, 46 lat temu! (... ) Do studia Polskich Nagrań weszło kilkunastu fantastycznych muzyków. Ludzie Alka Maliszewskiego i legendarne już dziś ERGO BAND".
Jeden z bezimiennych wycinków prasowych z połowy lat 70. głosił, że Urszulę Sipińską – po współpracy z Piotrem Figlem – najbardziej interesuje ostry rock. Kto jednak spodziewał się przenoszenia na
polski grunt brzmień Deep Purple czy Black Sabbath poczułby się mocno rozczarowany. Z tym ostatnim zespołem nowe wcielenie artystki łączyła jedynie owa czerń, bo to właśnie czarna muzyka z pogranicza
funku i soulu stanowiła główną inspirację jej nowych poczynań.
"Zabaw się w mój świat", otwiera niecodzienna, soulowa adaptacja ludowej "Kukułeczki" z fenomenalnymi chórkami Alibabek. Urszula Sipińska udowodniła nią słuchaczom (i samej sobie), że z prostej, ludowej piosenki da się zrobić porywający, nowocześnie brzmiący utwór. Nawet jeśli forma nieco przerasta w nim treść. To było zamierzone doświadczenie – tłumaczyła później. Muszę powiedzieć, że ani przez chwilę nie żałowałam, że zrobiłam ten utwór. We wszystkich krajach, w których śpiewałam, "Kukułeczka" wzbudzała najwięcej braw. Płyta przyniosła kilka dużych przebojów, jak choćby piękną, lekko beatlesowską balladę "Wołaniem wołam cię" czy podbarwione folkowe "Komu weselne dzieci". W programie płyty znalazła się też piosenka "Gdzie nie ma nas", powszechnie znana w instrumentalnej wersji, otwierającej przez wiele lat kasety testowe dołączane do magnetofonów Kasprzaka i Diory.
"Kochani... gdybyście zechcieli powspominać ze mną, to... zabawcie się w mój świat... proszę".
Urszula Sipińska

Lista utworów:
1. Kukułeczka 3:02
2. Wołaniem wołam cię 5:22
3. Komu weselne dzieci 3:56
4. A kiedy ludziom ludzi brak 3:30
5. Świat moich kilku lat 3:35
6. Zabaw się w mój świat 3:28
7. Pod moim dachem mieszkał ptak 3:13
8. Moja mama grała mi 3:39
9. Gdzie nie ma nas 4:33
10. Fortepian w rzece 3:20Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Urszula Sipińska - Zabaw się w mój świat? Kiedy wychodzi Urszula Sipińska - Zabaw się w mój świat?
Data wydania płyty zaplanowana została na 24.09.2021. Nowa płyta Urszula Sipińska z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Urszula Sipińska - Zabaw się w mój świat data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 24 września 2021, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie