czwartek, 23 września

Oznaczenie treści
 

Tyondai Braxton - Hive1

(2015)
Rock

Obserwuj premierę
Ocena:


Tyondai Braxton - Hive1

Data premiery

poniedziałek
11.05.2015
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Rock
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]

Odnośniki:
[dodaj]

Kolejna płyta byłego muzyka znakomitej formacji Battles, Tyondaia Braxtona. Dzieło Amerykanina specjalizującego się w muzyce eksperymentalnej nosi tytuł "Hive1".

Osiem kompozycji na album Tyondai napisał w latach 2013-14 i pierwotnie były one pomyślane, jako ilustracja dla performance'u o tytule "Hive", który zaprezentowano po raz pierwszy w nowojorskim muzeum Guggenheima. Utwory Braxton następnie rozwinął i w ten sposób powstał album "Hive1". Po prezentacji w słynnym muzeum, Tyondai wykonał kompozycje jeszcze w operze w Sydney, na Tasmanii oraz w londyńskim Barbican Centre z okazji 50-lecia wytwórni Nonesuch. Całość była spektaklem muzyczno-multimedialnym, składającym się z wizualizacji, instalacji architektonicznych, performance'u pięciu artystów siedzących po turecku na specjalnych podświetlanych na różne kolory podestach oraz muzyki. Za projekt wizualny odpowiedzialny był duński architekt Uffe Surland Van Tams.

Nazwa projektu wzięła się stąd, że wszyscy występujący w sztuce artyści byli w pewnym sensie ze sobą połączeni, uzależnieni od siebie, niczym w ulu. Spotkał się on z bardzo pozytywną recenzją w prestiżowym dzienniku "Washington Post".

Tyondai Braxton od opuszczenia Battles w 2010 roku współpracował z takimi tuzami muzyki jak Kronos Quartet, a także Philip Glass. Komponował własną muzykę eksperymentalną oraz występował z różnymi orkiestrami. Uważany jest za jednego z najzdolniejszych improwizatorów młodego pokolenia.

Lista utworów:

1. Gracka
2. Boids
3. Outpost
4. Studio Mariacha
5. Amlochley
6. Galaveda
7. K2
8. Scout1Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Tyondai Braxton - Hive1? Kiedy wychodzi Tyondai Braxton - Hive1?
Data wydania płyty zaplanowana została na 11.05.2015. Nowa płyta Tyondai Braxton z 2015 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2015 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Tyondai Braxton - Hive1 data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 11 maja 2015, poniedziałek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie