sobota, 29 lutego

Oznaczenie treści
 

Tubis Trio - So Us

(2019)
Blues/Jazz

Obserwuj premierę
Ocena:


Tubis Trio - So Us

Data premiery

piątek
06.12.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Blues/Jazz
Arysta:
Ranking:
986   3068

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Maciej Tubis idzie za ciosem. "So Us" to trzecia (a czwarta licząc wydany w sierpniu album poświęcony pamięci Dawida Bajgelmana) studyjna płyta Tubis Trio w ciągu trzech lat. Od momentu premiery "The Truth" w 2017 roku zespół nie zatrzymuje się nawet na chwilę, ale pomimo iście szaleńczego tempa pracy jakość muzyki wydaje się tylko wzrastać.
Pianista przyznaje, że kluczem dla tak wzmożonej twórczej aktywności okazały się koncerty: "Zauważyliśmy, że największy pazur łapiemy grając na żywo i chcieliśmy, żeby nowa płyta również emanowała taką energią. Materiał powstał bardzo szybko, bo w niecały miesiąc, ale byliśmy na tyle ograni, że tyle czasu wystarczyło, żeby stworzyć spójny program płyty.
O ile świetnie przyjęty "Flashback" z ubiegłego roku wydawał się być logicznym przedłużeniem "The Truth", tak na "So Us" roi się od niespodzianek i świeżych rozwiązań. Nowe kompozycje faktycznie brzmią niezwykle żywo i energicznie - jeszcze większy nacisk położono na rytmikę i groove, ale nie brak tu też zaraźliwych melodii z których trio przecież słynie. Myślę, że kształt nowej muzyki to wypadkowa naturalnej ewolucji zespołu i liczby zagranych wspólnie koncertów" – kontynuuje lider. "Tytuł płyty "So Us" należy zresztą rozumieć bardzo dosłownie. Chcieliśmy, żeby ten album był już totalnie nasz, w naszym stylu" – podsumowuje pianista.
Chociaż autorem wszystkich kompozycji ponownie jest Tubis, to ich finalny kształt jest dziełem całego zespołu. Jak zawsze przyniosłem kilka pomysłów, które z czasem nabrały ostatecznej formy, ale trafił się też utwór, który dopiero podczas sesji został całkowicie przearanżowany. Ostatecznie zawsze idziemy tam, gdzie prowadzi nas muzyka.
Muzycy:
Maciej Tubis: fortepian
Paweł Puszczało: kontrabas
Przemysław Pacan: perkusja
Lista utworów:
1. So Us 4:09
2. Barfly Dougie 5:45
3. Secret Agent 3:58
4. Wednesday It Is 4:54
5. Komorebi Now 4:52
6. Binary Parade 4:46
7. Quantum Junkie 4:44
8. Up And About 5:34Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Tubis Trio - So Us? Kiedy wychodzi Tubis Trio - So Us?
Data wydania płyty zaplanowana została na 06.12.2019. Nowa płyta Tubis Trio z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Tubis Trio - So Us data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 6 grudnia 2019, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie