sobota, 19 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Tony Griffiths - Skandynawia. Wojna z trollami

(2011)
Historia

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Tony Griffiths - Skandynawia. Wojna z trollami

Data premiery

środa
19.10.2011
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"Skandynawia Tony'ego Griffithsa, australijskiego historyka, znakomicie plasuje się na polskim rynku w okresie dużego zainteresowania literaturą i kulturą skandynawską. Będzie dla czytelników znakomitym rozszerzeniem wiadomości na temat wydarzeń i zjawisk, które ukształtowały kulturę i historię krajów tego regionu.
Co ciekawe, Griffiths jest fenomenem podobnym jak w przypadku Normana Daviesa – Walijczyka, który jest najpopularniejszym autorem książek o historii Polski.
Taki sam efekt osiąga Griffiths, Australijczyk irlandzkiego pochodzenia, pisząc o dziejach państw skandynawskich. Zwięźle, przystępnie, z pasją i poczuciem humoru kreśli proces historycznej, politycznej i kulturalnej ewolucji Szwecji, Finlandii, Norwegii i Danii. Ujmuje czytelników wielką wiedzą i życzliwością, kiedy rozprawia się z narodowymi stereotypami. Nie ma drugiej książki, która równie przekonująco przedstawiałaby istotne wydarzenia i wybitne osobowości czasów nowożytnych, w tym sylwetki takich artystów i intelektualistów jak Kierkegaard, Ibsen, Strindberg, Munch, Grieg, Sibelius czy Ingmar Bergman. Griffiths ukazuje przemiany w kulturze i polityce poprzez opis dzieł skandynawskich twórców, a także poprzez spojrzenie „z zewnątrz” na historię regionu, bez zaściankowości i uprzedzeń miejscowych historyków. Oba te cele realizuje znakomicie.
"Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Tony Griffiths - Skandynawia. Wojna z trollami? Kiedy wychodzi Tony Griffiths - Skandynawia. Wojna z trollami?
Data wydania książki zaplanowana została na 19.10.2011. Nowa książka Tony Griffiths z 2011 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2011 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Tony Griffiths - Skandynawia. Wojna z trollami data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 19 października 2011, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie