czwartek, 15 kwietnia

Oznaczenie treści
 

Tomasz Sikora, Dorota Wodecka - Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką

(2018)
Biografie

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Tomasz Sikora, Dorota Wodecka - Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką

Data premiery

środa
12.09.2018
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biografie
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Ta książka to kapitalne spotkanie. Spotkaniez nietuzinkowym facetem, charyzmatycznym indywidualistą, magiem fotografii i jednym z jej najwybitniejszych twórców oświatowej renomie. Z nieśpiesznych rozmów wyłania się arcyciekawyportret uznanegoartysty, ale także swego rodzaju drogowskaz na dobre życie, bo... "Życie to kapitalna rzecz jest". Ta książka, pełna empatii pochwała wolności, bezinteresowności i zachwytu nad światem przy wszystkich jego niedoskonałościach, jest tego dowodem.
Tomasz Sikora mógłby z powodzeniem obdarować swymi przygodami jeszcze wiele osób. Żył w kilku epokach i na kilku kontynentach, poznał sławy i tych, których z reguły na ulicy staramy się nie zauważać lub wręcz unikamy. Sam także przyjmował różne wcielenia.

"Fotografowanie jest jak rozmowa. Nie rozmawiasz ze wszystkimi ludźmi na raz, tylko z jednym człowiekiem i ciągniesz rozmaite wątki, żeby jak najwięcej o nim opowiedzieć" – tłumaczy. I taka też jest ta książka, "fotografująca" Sikorę ze wszystkich stron przy okazji oglądania jego najsłynniejszych zdjęć: ludzi, rzeczy, krajobrazów miejskich, natury od Polski przez paryskie metro po australijskich aborygenów, którzy nie fotografują się z powodów religijnych. Jak udało mu się namówić ich do zdjęć? Podobnie jak słynących ze swej niechęci do obiektywu Wisławę Szymborską i Wiesława Myśliwskiego. Skąd mocne słowa, wedle których fotograf tooprawca, a fotografowanyofiara? Czemu każdemu należy zrobić minimum trzy zdjęcia i dlaczego medialne "ścianki" to koszmar fotografowanego? Jakie doświadczenia pozwalają prowokująco twierdzić, że profesjonalizm tobrak emocji i zarzynanie idei lub żestudia psują ludzi?
Przy słynnym zdjęciu psa, leżącego na grzbiecie wśród przechodniów, Sikora podkreślakapitalną, rozbrajającąrolę śmiechu w naszym życiu, a przy innym wspomina surrealne kampanie reklamowe z czasów komunizmu, jak kalendarz FSO bez samochodów. Fotografia niejakiego Proroka pozwala opowiedzieć o wniknięciu w świat polskichhippisów, a podobizna Kazika Nożownika o cyrkowym sztukmistrzu, który z zasłoniętymi oczami rzucał nożami wokół kręcącej się na kole swojej partnerki - sam Sikora również odważył się być obiektem jego cyrkowego popisu- to tylko jedna z wielu przygód artysty w wiecznym głodzie życia. Artysty od siedemdziesięciu lat napawającego się jego bogactwem i gotowego na niemal każdą przygodę.
Właściwie nie wiadomo, co w tej rozmowie ciekawsze. Nasza zmienna historia, której był świadkiem od powojnia i która pozwala mu w pewnym momencie opowiedzieć o tymjak został Misiewiczem PRLui dlaczego nie chciałby fotografować ani Kwaśniewskiego ani Kaczyńskiego, czy wielki świat, którego jest obywatelem, mając w biografii 20 lat życiaw Australii, czy świetnie podana filozofia istnienia z poczuciem szczęśliwości chwili, organiczną koniecznością pomagania innym i chodzeniem absolutnie własnymi drogami. Sikora o wszystkim opowiada z tak bezpretensjonalną siłą, pełną anegdot i niewymuszonejmądrości, że udziela się czytelnikowijego niepodrabialny optymizm:
"- Wiesz, co zauważyłem?Że kilkakrotne powtórzenie przed zaśnięciem, nawet szeptem, ale tak, żeby słowa wyszły przez usta: "o, jak wspaniale się czuję, jak mi jest dobrze", działa kapitalnie.
- Jak?
- Tak, że się budzę rano radosny. Prawdopodobnie dobre słowa zaczynają naciskać odpowiednie klawisze w mózgu. "Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

W jakim terminie będzie można czytać książkę Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką?

Książka Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką zostanie wydana 12 września 2018 (premiera w Polsce). Aby sprawdzić inne daty należy kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślny region można zmienić w w ustawieniach konta.

W jaki sposób mogę obserwować aktualne wieści o premierze książki?

Aby śledzić bieżące informacje o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.

Czy jest możliwość zarekomendowania książki innym osobom?

Premierę można polecić poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Jaką cenę należy uiścić za książkę?

Aby sprawdzić ile należy wydać na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę nabyć książkę Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką. W którym miejscu można znaleźć ten tytuł?

Książkę Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką można kupić tutaj. Sklepy, które sprzedają ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?" umieszczonym po prawej stronie.

W którym miejscu mogę znaleźć najnowsze materiały dotyczące książki Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką?

W celu przeglądnięcia świeżych informacji należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Czy można ocenić ten tytuł?

Żeby tego dokonać trzeba przyporządkować właściwą ocenę w pięciopunktowej skali, a następnie zaznaczyć wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

Jakim sposobem przeliczana jest ocena?

Premiera książki Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat stworzył tę książkę?

Autorem książki jest Tomasz Sikora, Dorota Wodecka. Aby zobaczyć listę utworów napisanych przez tego autora kliknij w jego nazwisko w polu "Informacje" lub kliknij utaj.

Kto czuwa nad wydaniem tej książki?

Za wypuszczenie książki odpowiada firma Agora. Aby sprawdzić inne książki wydane przez tę firmę kliknij w jej nazwę lub kliknij utaj.

Spostrzegłem na tej stronie omyłkowe dane. W jaki sposób mogę to zgłosić?

Żeby zgłosić poprawkę należy uzupełnić formularz znajdujący się tutaj. Poprawiać można nieprecyzyjne daty oraz opisy, a także wnosić o dodanie okładek, odnośników i zwiastunów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Tomasz Sikora, Dorota Wodecka - Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką? Kiedy wychodzi Tomasz Sikora, Dorota Wodecka - Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką?
Data wydania książki zaplanowana została na 12.09.2018. Nowa książka Tomasz Sikora, Dorota Wodecka z 2018 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2018 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Tomasz Sikora, Dorota Wodecka - Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 12 września 2018, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie