poniedziałek, 15 października

Oznaczenie treści
 

Tim Cope - Na szlaku Czyngis-chana. Wielka wędrówka przez krainę nomadów

(2014)
Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Tim Cope - Na szlaku Czyngis-chana. Wielka wędrówka przez krainę nomadów

Data premiery

piątek
17.10.2014
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Autor:
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Więź między człowiekiem a koniem ze stepów Eurazji zrodziła wiele bogatych kultur nomadzkich. Byli wśród nich Mongołowie z XIII wieku, niewielkie plemię, które pod charyzmatycznym przywództwem Czyngischana stworzyło największe w dziejach zwarte imperium lądowe. Zainspirowany niezwykłym życiem również dzisiejszych koczowników, Tim Cope wyruszył w podróż, jakiej od czasów Czyngischana nikt z sukcesem nie podejmował: przejechał konno cały step eurazjatycki, od Karakorum, prastarej stolicy Mongołów, przez Kazachstan, Rosję, Krym i Ukrainę aż po Dunaj na Węgrzech. Tim, który zaczynał jako żółtodziób w siodle, po trzech latach i przebyciu konno 10 tys. kilometrów nauczył się bronić przed wilkami i potencjalnymi koniokradami oraz radzić sobie z ekstremalnymi warunkami na stepie, przemierzając mroźne płaskowyże, rozpalone pustynie Kazachstanu i wysokogórskie przełęcze Karpat. Po drodze gościny udzielali mu ludzie, którzy nie tylko wtajemniczali go w tradycje koczowniczego życia, ale i opowiadali o historii najnowszej: o tym, jak katastrofalne skutki dla stepu miał pęd Stalina do industrializacji i jak przymusowa kolektywizacja w samym tylko Kazachstanie doprowadziła do śmierci wielu milionów sztuk bydła oraz ponad miliona nomadów. Dziś Tim Cope zaświadcza o zagrożeniu, wobec jakiego stanął w świecie postsowieckim tradycyjny sposób życia. Na szlaku Czyngischana – opowieść o przygodzie, wytrwałości i realizacji marzeń – stanowi jednocześnie hołd jak i elegię dla uświęconego tradycją życia koczowników.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Tim Cope - Na szlaku Czyngis-chana. Wielka wędrówka przez krainę nomadów? Kiedy wychodzi Tim Cope - Na szlaku Czyngis-chana. Wielka wędrówka przez krainę nomadów?
Data wydania książki zaplanowana została na 17.10.2014. Nowa książka Tim Cope z 2014 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2014 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Tim Cope - Na szlaku Czyngis-chana. Wielka wędrówka przez krainę nomadów data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 17 października 2014, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie