
Thora Hjorleifsdottir - Magma(2023) | Powieść |


Prowokująca powieść islandzkiej pisarki o miłości i seksie w erze pornografii. Historia 20-letniej Lilji zakochanej w inteligentnym, pięknym młodym mężczyźnie, który cytuje Derridę, czyta po łacinie i gotuje zbilansowane posiłki wegetariańskie. Lilja desperacko próbuje być idealną kochanką, próbując zaspokoić każdą potrzebę partnera. Stopniowo przekracza kolejne granice. Hjörleifsdóttir rzuca światło na pospolite podłoże przemocy, która tak często pozostaje niewykryta w romantycznych związkach. W mocnej, poetyckiej prozie autorka przedstawia proces zatracania się kobiety o czułym sercu, która desperacko pragnie kochać.
"Magma jest bluźniercza, zabawna i nieprzyjemnie szczera. "
– Brandon Taylor, "Vulture"
"Pięknie oszczędna proza. (... ) Odkrywa, co może pójść nie tak, gdy kogoś kochasz. "
– "Literary Hub", "38 powieści, które musisz przeczytać tego lata"
"Debiutancka powieść prowokacyjnej islandzkiej poetki. (... ) Wnikliwe studium wyzwań i kosztów namiętnego, ale toksycznego związku młodej kobiety. "
– Time, "Najlepsze książki lata 2021"
"Kompulsywny, inspirujący debiut poświęcony eksploracji miłości i seksu przez młodą kobietę. W oszczędnej, wstrząsającej prozie narratorka Thóry Hjörleifsdóttir wciąga nas w opowieść o swoim upadku i walce o odzyskanie poczucia własnej wartości. "
– Lily King
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka dostępna będzie 13 marca 2023 (premiera w Polsce).
Aby śledzić najświeższe doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Informacje o zmianach zostaną wysłane na podany adres e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".
Tytuł polecić można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej sekcji strony.
Żeby zobaczyć ile trzeba odłożyć na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.
Magma można zakupić tutaj. Wszystkie sklepy można znaleźć na liście "Gdzie kupić?" usytuowanej po prawej stronie.
Aby zobaczyć najnowsze doniesienia należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.
Żeby to zrobić należy zaznaczyć konkretną ocenę od 1 do 5, a następnie przypieczętować wybór kliknięciem. Opcja ta dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
Premiera książki Magma nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Thora Hjorleifsdottir to twórca tej książki. Resztę książek napisanych przez tego autora można znaleźć utaj lub kliknąć w jego nazwisko znajdujące się w polu "Informacje".
Wydawnictwo GlowBook odpowiada za wydanie książki. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały wydane przez tę firmę należy kliknąć w en odnośnik albo udać się do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę wydawnictwa.
Aby tego dokonać należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik znajduje się nad polem "Informacje". Do poprawy zgłosić można między innymi nieaktualne daty, opisy oraz okładki.
13 marca 2023, poniedziałek
Komentarze