środa, 29 marca

Oznaczenie treści
 

The Arcs - Electrophonic Chronic

(2023)
Alt

Obserwuj premierę
Ocena:


The Arcs - Electrophonic Chronic

Data premiery

piątek
27.01.2023
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Alternatywa
Arysta:
Ranking:
469   2468

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Nadchodzący krążek to pierwszy album grupy od czasu chwalonego przez krytyków "Yours, Dreamily" z 2015 roku. Album został wyprodukowany przez Leona Michelsa z The Arcs i Dana Auerbacha oraz w dużej mierze nagrany z ich kolegą z zespołu, Richardem Swiftem, jeszcze przed jego przedwczesną śmiercią w 2018 roku. Płyta "Electrophonic Chronic" zrodziła się ze wspólnej obsesji zespołu na punkcie nagrywania i tzw. crate-diggingu, polegającego na wyszukiwaniu muzyki do zsamplowania. Tym samym album czerpie z wielu gatunków, w tym vintage soulu, old school garage i space age popu lat 60-tych.
Dan Auerbach komentuje wydawnictwo: - Niezależnie od tego, czy był to Nowy Jork, Nashville, Los Angeles, czy rodzinne Cottage Grove w stanie Oregon, gdziekolwiek byliśmy, zawsze udawaliśmy się razem do studia. Zawsze. To była nasza ulubiona czynność. Rzadko spotyka się grupę ludzi, z którymi tak dobrze się dogadujesz, z którymi natychmiast znajdujecie wspólny język. Po prostu bawiliśmy się, tworząc różne dźwięki i muzykę. To był niesamowity czas.
Leon Michels dodaje: - Możliwe, że stworzyliśmy od 80 do 100 utworów, ponieważ po wydaniu "Yours, Dreamily" wciąż nagrywaliśmy. Świetnie było być ponownie w studiu, więc przez cały czas po prostu tworzyliśmy muzykę. Myślę, że zawsze mieliśmy plan stworzenia kolejnego albumu.
"Electrophonic Chronic" zawiera pełny oryginalny skład The Arcs: pracowali nad nim Dan Auerbach, Leon Michels, Nick Movshon, Homer Steinweiss i nieżyjący już Richard Swift. Płyta została nagrana między Nashville – w studiu Easy Eye Sound Auerbacha – a Nowym Jorkiem, w Electric Lady i Diamond Mine Leona Michelsa. Okładkę albumu zilustrował El Oms, który pracował z grupą także w 2015 roku. "Electrophonic Chronic" jest przede wszystkim hołdem dla Swifta, ich kolegi z zespołu i brata, który odszedł zbyt wcześnie: - To dla nas sposób na pożegnanie się z nim, poprzez wspominanie go śpiewającego, grającego i śmiejącego się. Czasami było ciężko, ale myślę, że naprawdę nam to pomogło - podsumowuje Auerbach.
Lista utworów:
1. Keep On Dreamin'
2. Eyez
3. Heaven Is A Place
4. Califone Interlude
5. River
6. Sunshine
7. A Man Will Do Wrong
8. Behind The Eyes
9. Backstage Mess
10. Sporting Girls Interlude
11. Love Doesn't Live Here Anymore
12. Only One For MeTworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera The Arcs - Electrophonic Chronic? Kiedy wychodzi The Arcs - Electrophonic Chronic?
Data wydania płyty zaplanowana została na 27.01.2023. Nowa płyta The Arcs z 2023 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2023 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta The Arcs - Electrophonic Chronic data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 27 stycznia 2023, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie