środa, 4 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Symcha Keller - Bramy

(2017)
Folk

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Symcha Keller - Bramy

Data premiery

piątek
15.09.2017
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Folk/Ludowa
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Oddajemy w Wasze ręce niezwykłą płytę stanowiącą rodzaj mostu, próby przekazania Wam ducha czasów minionych, mających swoje źródło przed setkami lat. Czasów, które tworzyły rytuały, nadawały ducha modlitwie oraz zrodziły żydowską muzykę chasydzką. Muzyka na tej płycie swoje korzenie ma w muzyce chasydzkiej. Ruch chasydzki to najpiękniejszy owoc mistyki żydowskiej , to świat w którym muzyka stanowiła drogę do raju. Rabi Nachman z Bracławia mawiał "Jest wiele dróg prowadzących do Boga i wiele wspaniałych komnat, ale w tych wielkich komnatach czasami łatwo się pogubić, a przecież jest jedna mała skromna komnata – komnata pieśni i muzyki. Wystarczy przez nią przejść aby stanąć u wrót raju. " Pieśni nagrane na tej płycie maja jeszcze jedną ważną cechę – są związane z Łodzią.

Przed wojną istniały tutaj setki domów modlitwy, w których modlili się chasydzi z całej Polski. W jednym z takich domów u rebego z Radoszyc modlitwy prowadził reb Icchak Frojmowski i to jemu poświęcona jest pierwsza płyta. Nazwaliśmy ją Nusach Frojmowski. Reb Icchak Frojmowski modlił się cicho i niezwykle łagodnie. Pan Leon Pomorski , legenda żydowskiej powojennej Łodzi oraz wielki znawca muzyki mawiał, że człowiek ten modli się głosem anielskim. Prowadził modlitwy na swój własny sposób, na niepowtarzalne melodie, których nie słyszałem już nigdzie i nigdy więcej. Używał laszon kodesz tj. języka starohebrajskiego. Na płycie znajdują się również melodie, które trafiły do naszej synagogi później, po jego śmierci 20 lutego 1994 roku. Pewne wprowadził kolejny baal twila Lejb Stołowicz zmarły 15 marca 1996 roku, zaś część z nich przyniosłem ze sobą ja. Jednak podstawą pozostał niezmiennie Nusach Frojmowski.

Muzyka zagrana na drugiej płycie jest ilustracją życia Łódzkiej Gminy Żydowskiej w ostatnim ćwierćwieczu. Towarzyszyła ona członkom gminy na różnego rodzaju uroczystościach, świętach, jak i na nocnych jam session w synagodze, nierzadko z udziałem muzyków z całego świata. Łódzka gmina w świecie znana była jako gmina muzyki. Autorem części pieśni jest rabi Shlomo Carlebach. Większość utworów to stare chasydzkie niguny, pochodzące z różnych dworów chasydzkich , a powstałe w okresie ostatnich dwustu lat. Ich obecne brzmienie jest wynikiem mojego osobistego odczuwania tej muzyki . Przekornie nazwano to stylem łódzko-bałucko-chasydzkim.

Obie płyty są w pewnym sensie echami czegoś minionego, jednocześnie melodia dzięki swojej sile i pochodzeniu z najwyższego źródła zawsze się obroni, znajdzie dla siebie miejsce i tam przetrwa.
Symcha Keller

Wykonawcy:
Symcha Keller – śpiew, flet, tin whistle
Andrzej Adamiak - gitara basowa, gitara
Leszek Kołodziejski – akordeon, instrumenty klawiszowe
Paweł Stępnik – gitara
Radosław Bolewski – instrumenty perkusyjne, perkusja
Bartosz Adamiak – gitara
Daniel Yaakov- Filasiak – kontrabas

Kwartet Antidotum
Małgorzata Korpysz – I skrzypce
Izabela Matuszewska – II skrzypce
Joanna Kryńska –Gwarda – altówka
Omi Osmolińska – wiolonczela
Produkcja muzyczna – Andrzej Adamiak

Lista utworów:

CD 1
1. Nusach Frojmowski Z"L część pierwsza
- Szachrit Szabat
2. Nusach Frojmowski Z''L część druga
- Amida
- Mizmor Szir,
- HaSzem Muluch
- Szir haSzirim- Pieśń nad Pieśniami
3. Szir haMalojs
4. WeSzumri
5. Nigun Wurke cz. 1
6. Nigun Wurke cz. 2
7. Lechu Dojdi

CD 2
1. Brama II
2. Ad hajnu
3. Leman achaj wereaj
4. Tojw Lehojdojs
5. Ilon
6. Wajejda koil puil
7. Nigun Bobow
8. Nigun Lubawicz,
9. Bechu botchi
10. NIgun Wyżnic
11. Anim zmirojs
12. Umacha
13. Nigun GurKomentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy będzie można słuchać płyty Bramy?

Płyta ma zadebiutować 15 września 2017 (data premiery w Polsce). Daty z innych regionów można wyświetlić klikając w odpowiednie flagi. Domyślnie wyświetlany region można zmienić w ustawieniach konta.

W jaki sposób mogę śledzić najświeższe raporty o premierze płyty?

Aby dostawać bieżące doniesienia o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę powiadomić o płycie inne osoby. W jaki sposób mogę to uczynić?

Premierę można polecić innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile pieniędzy trzeba wydać na płytę?

Żeby dowiedzieć się ile trzeba zarezerwować na płytę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

W którym sklepie mogę kupić płytę Bramy?

Płytę można nabyć tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" prezentowana jest lista sprzedawców oferujących ten produkt.

W którym miejscu sprawdzę świeże newsy odnośnie płyty?

W celu poczytania nowych komunikatów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

W jaki sposób można przyporządkować ocenę dla tej płyty?

Żeby ocenić płytę trzeba wybrać konkretną wartość w skali 1-5, a następnie zaakceptować wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jaką metodą kalkulowana jest nota płyty?

Premiera płyty Bramy nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto napisał muzykę do tej płyty?

Symcha Keller jest twórcą płyty. Żeby poznać inne płyty od tego artysty należy kliknąć utaj albo kliknąć w nazwę w zakładce "Informacje".

Który wydawca wyda tę płytę?

Płyta ma zostać wypuszczona przez firmę Universal. Listę płyt z muzyką wydanych przez tę firmę można znaleźć utaj.

Na stronie wypisane są niedobre dane. Gdzie mogę to zgłosić?

Aby to zrobić należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik dostępny jest nad polem "Informacje". Funkcja ta pozwala na zgłoszenie uaktualnienia informacji takich jak data wydania czy modyfikacja opisu, a także umożliwia dodanie nowych zwiastunów, trailerów, okładek lub plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Symcha Keller - Bramy? Kiedy wychodzi Symcha Keller - Bramy?
Data wydania płyty zaplanowana została na 15.09.2017. Nowa płyta Symcha Keller z 2017 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2017 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Symcha Keller - Bramy data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 15 września 2017, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie