piątek, 28 stycznia

Oznaczenie treści
 

Suzanne Simard - W poszukiwaniu Matki Drzew. Dowody na inteligencję lasu

(2021)
Faktu

Obserwuj premierę
Ocena:


Suzanne Simard - W poszukiwaniu Matki Drzew. Dowody na inteligencję lasu

Data premiery

środa
24.11.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
719   1320

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Suzanne Simard dzieli się historią swego życia poświęconego tropieniu zaskakujących prawd o drzewach – o ich wzajemnej współpracy, mądrości i zdolności świadomego odczuwania. Badaczka udowodniła, że las porozumiewa się za pomocą podziemnej sieci grzybni, a jej ośrodkami są potężne drzewa, nazwane matkami. To one karmią spokrewnione ze sobą osobniki i podtrzymują życie całego lasu.
Matka Drzew otacza opieką las – podobnie jak człowiek dba o swoją rodzinę i społeczność. Simard przekonuje, że więzi – i te między ludźmi, i te między drzewami – warunkują nasze przetrwanie.
Przełomowe odkrycia autorki były początkowo lekceważone przez innych badaczy. Dziś stoją za nimi twarde naukowe dane.
"Żywy, poruszający do głębi pamiętnikarski zapis życiowej misji Suzanne Simard, która udowadnia, że las to coś znacznie więcej niż zbiorowisko drzew. " - NEW YORK TIMES
"Poruszająca relacja dotycząca jednego z najważniejszych współczesnych odkryć w dziedzinie ekologii. Badania autorki to istotny krok w kierunku uzdrowienia naszej planety. " – Isabella Tree, autorka "Wilding" i "The Living Goddess"
"Suzanne Simard po mistrzowsku łączy błyskotliwy wywód naukowy z pełną emocji narracją. " - Patrick Barkham, autor "Wild Child"
Autorka to kanadyjska badaczka specjalizująca się w badaniu zależności w ekosystemach leśnych, światowa liderka ruchu na rzecz ochrony lasów. Wykłada na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej. Występuje na konferencjach TED czy w filmach dokumentalnych. Jej osoba była inspiracją dla Richarda Powersa, laureata Nagrody Pulitzera w 2019 roku. Wg Wikipedii jest zaliczana do grupy siedmiu najbardziej znaczących ekologów na świecie. Prawa filmowe zakupione przez Amy Adams (zagra w filmie) i Jake'a Gyllenhaala.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Suzanne Simard - W poszukiwaniu Matki Drzew. Dowody na inteligencję lasu? Kiedy wychodzi Suzanne Simard - W poszukiwaniu Matki Drzew. Dowody na inteligencję lasu?
Data wydania książki zaplanowana została na 24.11.2021. Nowa książka Suzanne Simard z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Suzanne Simard - W poszukiwaniu Matki Drzew. Dowody na inteligencję lasu data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 24 listopada 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie