środa, 28 września

Oznaczenie treści
 

Suki Kim - Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit

(2015)

Suki Kim - Without You, There Is No Us. My tme with the sons of North Korea's elite

Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Suki Kim - Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit / Suki Kim - Without You, There Is No Us. My tme with the sons of North Korea's elite

Data premiery

środa
17.06.2015
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Autor:
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Gdy będziesz wychodziła na zajęcia, załóż marynarkę i spódniczkę. Dżinsy są zabronione! Unikaj biżuterii. Nie wolno ci posiadać zagranicznych magazynów ani książek, chyba że wcześniej zostały zaakceptowane. Uważaj na to, co mówisz. Jeśli ktoś zapyta cię o polityczną sprawę, odpowiedz tylko: „Nie wiem” i zakończ szybko rozmowę. Nie porównuj otaczającej rzeczywistości do tej z twojego rodzinnego kraju – może to zostać uznane za krytykę. Podczas wyjazdów zabronione jest rozmawianie i wspólne jedzenie posiłków z miejscowymi.
Mieszkanie w Pjonjgangu jest jak życie w akwarium. Cokolwiek powiesz i cokolwiek zrobisz, zostanie usłyszane i dostrzeżone.
Takie wskazówki otrzymała Suki Kim przed swoim wyjazdem do stolicy Korei Północnej, gdzie uczyła angielskiego dzieci wysoko postawionych dygnitarzy partyjnych. Żyjąc w absurdalnym i przerażającym świecie komunistycznego terroru miała okazję poznać mentalność młodych Koreańczyków i ich sposób rozumienia świata, wykrzywiony przez propagandę państwową. Przekonała się, jak wygląda codzienność ludzi mieszkających w kraju, w którym ziścił się najgorszy Orwellowski koszmar.
"Pozdrowienia z Korei" to osobista historia kobiety, która trafiła w samo serce najokrutniejszego reżimu świata.Komentarze (1)

Zdjęcie
~Monika Wiś
2016-03-02 13:49

Niezwykła książka o życiu w szkolnym kampusie w Korei Północnej. Kraju, w którym kult jednostki
(przywódcy kraju) jest na pierwszym miejscu. Autorka przedstawia czytelnikowi jak wygląda życie młodych ludzi
oraz wykładowców na Uniwersytecie w Pjonjgangu- gdzie sama jest wykładowcą języka angielskiego.
Kraj, w którym panuje rodzinna sukcesja władzy- rządzi się swoimi własnymi prawami.
Autorka wychowana na Zachodzie w bardzo obrazowy sposób przedstawia życie w terrorze i braku perspektyw.
Mieszkańcy Korei Północnej mają ograniczoną wolność wypowiedzi i przemieszczania się. Obywatele są kontrolowani
na każdym kroku. Wszelkie przejawy sprzeniewierzenia karane są torturami, osadzeniem w obozach, wiezieniach lub śmiercią.
Reżim spowodował, ze mieszkańcy są nieufni, zamknięci w sobie. Ludzie są przesiąknięci ideologią wpajaną im od lat.
Autorka przebywając w Pjonjgangu naraża nie tylko siebie...
Polecam!

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy będzie debiutowała książka Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit?

Książka Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit będzie dostępna 17 czerwca 2015 (data premiery w Polsce). Żeby zobaczyć inne daty należy wybrać odpowiednią flagę. Domyślnie wyświetlany region można zmienić w ustawieniach konta.

W jaki sposób można obserwować najnowsze wieści o premierze książki?

Aby śledzić najświeższe wieści o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Zmiany można zobaczyć na stronie "Aktualności" lub otrzymać powiadomienie we wiadomości e-mail.

Czy dostępna jest możliwość zarekomendowania książki znajomym?

O książce można powiedzieć innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile można zakupić książkę?

Aby zobaczyć jaka jest cena książki kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę zamówić książkę Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit. W którym miejscu można zamówić ten tytuł?

Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit można kupić tutaj. Aby zobaczyć więcej sklepów należy przejść do zakładki "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

W którym miejscu sprawdzę bieżące wiadomości dotyczące książki?

Aby sprawdzić nowe wieści należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Gdzie mogę przyporządkować ocenę dla tego tytułu?

Żeby ocenić książkę trzeba wskazać właściwą wartość w skali 1-5, a następnie potwierdzić wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

Na jakiej podstawie przeliczono ocenę książki?

Premiera książki Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz odpowiedzialny jest za tę książkę?

Suki Kim to osoba odpowiedzialna za stworzenie książki. Kliknij utaj albo w nazwisko autora, aby poznać inne książki przez niego stworzone.

Który wydawca dba o wydanie tej książki?

Książka ma zostać wydana przez Znak. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały wydane przez tę firmę należy kliknąć w en odnośnik albo udać się do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę wydawnictwa.

Na tej stronie wypisane są nieścisłe informacje. Gdzie mogę to zgłosić?

Korektę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" umieszczonej nad polem "Informacje". Do poprawy zgłosić można między innymi nieaktualne daty, opisy oraz okładki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Suki Kim - Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit? Kiedy wychodzi Suki Kim - Without You, There Is No Us. My tme with the sons of North Korea's elite?
Data wydania książki zaplanowana została na 17.06.2015. Nowa książka Suki Kim z 2015 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2015 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Suki Kim - Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 17 czerwca 2015, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie