
Stefano Di Battista - La Dolce Vita(2024) | Blues/Jazz |


Urodzony w Rzymie saksofonista Stefano Di Battista trafił do jazzu dzięki płytom Art Pepper i Cannonball Adderley. Pianista Jean-Pierre Como, który usłyszał go latem 1992 roku na Festiwalu Jazzowym w Calvi, zachęcił do przeprowadzki do Paryża, gdzie Di Battista szybko znalazł swoje miejsce. Stefano Di Battista jest bowiem mistrzem dźwięku i melodii, wirtuozem w swoich improwizacjach i autentyczny w podejściu do piosenki. Trzy lata po swoim pierwszym albumie w Warner Music "Morricone Stories", powraca teraz z "La Dolce Vita".
Album zabiera słuchaczy w entuzjastyczną podróż przez wielkie włoskie tematy muzyczne, takie jak "Life is Beautiful", "Time To Say Goodbye", "La Dolce Vita", "Caruso", "Via Con Me" autorstwa kultowych kompozytorów: Nino Rota, Ennio Morricone czy Renato Carosone. Utwór "Via Con Me" to nowa wersja najsłynniejszego hitu Paolo Conte, świeża, żywa aranżacja ikonicznej melodii na kwintet jazzowy. Tę płytę warto zabrać ze sobą do domu.
Tracklista:
1. La vita è bella (from "The Life Is Beautiful")
2. Con te partirò ("Time To Say Goodbye")
3. Tu vuò fa l'americano (by Renato Carosone)
4. Roma nun fa' la stupida stasera (by Armando Trovaioli)
5. La dolce vita (from "La dolce vita")
6. Via con me (by Paolo Conte)
7. Una lacrima sul viso (by Bobby Solo)
8. Sentirsi solo (by Piero Umiliani)
9. Volare (by Domenico Modugno)
10. La califfa (by Ennio Morricone)
11. Amarcord (by Nino Rota)
12. Caruso (by Paolo Conte)
13. Stefano di Battista, sax
14. Fred Nardin, piano
15. Daniele Sorrentino, bass
16. Andre Ceccarelli, drums
17. Trumpet, Matteo Cutello

Płyta debiutowała będzie 7 czerwca 2024 (premiera w Polsce).
Aby otrzymywać bieżące raporty o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".
Płytę można polecić innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
W celu zobaczenia ile trzeba odłożyć na płytę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.
Płytę można znaleźć tutaj. Wszystkie sklepy dostępne są w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się po prawej stronie.
Najnowsze materiały znajdują się w kolumnie "Newsy", która umieszczona jest po prawej stronie.
Żeby ocenić płytę należy wskazać konkretną wartość w skali od 1 do 5, a następnie potwierdzić wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.
Premiera płyty La Dolce Vita nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Twórcą płyty jest Stefano Di Battista. Żeby poznać inne płyty od tego artysty należy kliknąć utaj albo kliknąć w nazwę w zakładce "Informacje".
Wydawcą jest Warner Music. Kliknięcie utaj spowoduje wyświetlenie listy innych płyt z muzyką od tego wydawcy. Z funkcji tej można również skorzystać udając się do pola "Informacje" i klikając w nazwę firmy.
Aby to zrobić należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik umieszczony jest nad polem "Informacje". W ramach tej funkcji można zgłosić między innymi aktualizację daty, dodać lub zmienić opis, zamieścić zwiastun oraz trailer, czy też przesłać nową okładkę lub plakat.
7 czerwca 2024, piątek
Komentarze