środa, 23 sierpnia

Oznaczenie treści
 

SteamOS

(2013)
Software

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


SteamOS

Data premiery

piątek
13.12.2013
Flaga regionu

zgłoś poprawkę

Informacje

Typ:
Software
Twórca:
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Podgatunek:

System operacyjny

Odnośniki:

Steam dostępny będzie na nowym systemie operacyjnym
W trakcie prac nad optymalizacją programu Steam dla wymagań pokoju dziennego doszliśmy do wniosku, że najlepszym sposobem dostarczenia funkcjonalności, którą chcemy uzyskać, będzie stworzenie systemu operacyjnego zbudowanego wokół Steam. SteamOS łączy architekturę Linuksa z funkcjonalnością wymaganą do grania na dużym ekranie. SteamOS dostępny będzie wkrótce za darmo jako samodzielny system operacyjny dla maszyn działających w pokojach dziennych.


Pokój dzienny i Steam
Wreszcie granie na dużym ekranie nie oznacza porzucania twoich ulubionych gier, przyjaciół oraz funkcjonalności programu Steam. SteamOS, działający na każdej maszynie w pokoju dziennym, umożliwi dostęp do najlepszych dostępnych gier oraz zawartości tworzonej przez użytkowników.

Wydajność
W SteamOS udało nam się osiągnąć znaczące zwiększenie wydajności w tworzeniu grafiki, a w chwili obecnej pracujemy nad działaniem systemów dźwięku oraz zmniejszaniem opóźnień związanych z reakcją na działania użytkownika. Twórcy gier już teraz korzystają z tych zalet podczas tworzenia swoich nowych gier dla systemu SteamOS.

System współpracy
Steam nie jest systemem jednokierunkowym - jest on platformą rozrywki tworzoną przez wielu użytkowników, gdzie każda osoba może stworzyć zawartość dla tysięcy innych osób. W SteamOS otwartość oznacza, że każdy producent sprzętu może zmieniać sposób i działanie sprzętu w pokoju dziennym szybciej niż kiedykolwiek w przeszłości. Twórcy zawartości mogą się łączyć bezpośrednio ze swoimi klientami. Użytkownicy mogą zmienić każdą część oprogramowania lub sprzętu w zależności od ich upodobań. Gracze mają możliwość współpracy w tworzeniu gier, które kochają. SteamOS będzie kontynuować swoją ewolucję, lecz pozostanie on środowiskiem umożliwiającym nieprzerwaną innowację.

Strumieniowanie
Wszystkie twoje gry z systemu Windows oraz Mac dostępne są także na twojej maszynie z systemem SteamOS. Włącz swój ulubiony komputer i uruchom Steam jak zawsze to robisz - tym razem twoja rozgrywka może być przekazywana bezpośrednio na twoją maszynę z systemem SteamOS za pomocą sieci domowej.

Muzyka, Telewizja, Filmy
Współpracujemy z wieloma dostawcami zawartości medialnej, z której korzystasz każdego dnia. Wkrótce upublicznimy te funkcje, co pozwoli na dostęp do ulubionej muzyki oraz filmów na platformie Steam oraz SteamOS.

Dzielenie się grami
Dzielenie się grami na Steam w przeszłości przysparzało wiele problemów. Funkcja dzielenia się grami umożliwia ci granie w gry innych osób oraz zdobywanie osiągnięć Steam na własnym koncie, a także zapisywanie postępów gier w systemie Steam Cloud.

Opcje rodzinne
Pokój dzienny to miejsce rodzinne - w związku z tym najprawdopodobniej nie chcesz, aby dzieci miały dostęp do gier dla rodziców. Wkrótce możliwe będzie kontrolowanie dostępu do gier przez różne osoby, umożliwiając wszystkim rozgrywkę w gry im przeznaczone.


Wszystkie gry, które kochasz
Setki świetnych gier są już dostępne i działają na systemie SteamOS. Wkrótce pojawią się informacje odnośnie największych i najpopularniejszych tytułów dostępnych bezpośrednio dla systemu SteamOS w roku 2014. Możliwy jest także dostęp do katalogu ponad 3000 gier oraz aplikacji za pomocą strumieniowania w domu.


50 milionów znajomych
Użytkownicy Steam są źródłem dobrej zabawy na platformie Steam. Poznawaj nowych ludzi, dołączaj do grup, twórz klany, rozmawiaj w czatach w grze i dodatkowo zanurz się w Centrach Gier, gdzie żyje społeczność gier oraz dostępna jest zawartość dodatkowa.

Warsztat
Energia innowacji użytkowników Steam przybiera zauważalne formy w Warsztacie - miejscu, gdzie dostępne są najlepsze modyfikacje gier. Tutaj możesz tworzyć, odkrywać oraz pobierać niemal nieskończoną ilość zawartości stworzonej przez społeczność.

Wieloplatformowość
Uproszczone dostarczanie zawartości, system zapisu, który działa za ciebie oraz automatyczne aktualizacje dla wszystkiego. Zmień maszynę i kontynuuj rozgrywkę, gdzie została zakończona - nie martw się o zapisywanie ustawień. Wszystkie dane twoich gier zapisywane są w Steam Cloud.

Nieprzerwana ewolucja
Sama platforma Steam zmienia się bez przerwy od jej debiutu w roku 2003. SteamOS będzie nieprzerwanie modyfikowany - nie ogranicza się to tylko do aktualizacji zawartości od twórców, ale planujemy także dodawanie funkcji do samego systemu operacyjnego.

Światowość
Steam dostępny jest w 185 krajach i został przetłumaczony na 25 języków. Jako globalna platforma Steam oraz SteamOS dostarczają rozrywkę bez granic dla wszystkich użytkowników.Najświeższe informacje

FrazPC.pl SteamOS dostępny już od 13 grudnia

Valve ogłosiło, że już 13 grudnia zacznie wysyłać prototypy Maszyn Steam do 300 szczęściarzy, którzy zakwalifikowali się do beta testów. Sprzęt dostarczony będzie wraz z innowacyjnym kontrolerem, a całość obsłuży... [czytaj dalej]

PCLab.pl Steam In-Home Streaming - usługa będzie dostępna dla wybranych przed końcem tego roku

Firma Valve skupia obecnie całą swoją uwagę na maszynach Steam, które przeniosą nasze komputery do salonów. Choć nie ma nikt wątpliwości, że trwają prace nad Half-Life'em 3, to na razie Gabe Newell chce wzbudzić... [czytaj dalej]

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera SteamOS? Kiedy wychodzi SteamOS?
Data wydania zaplanowana została na 13.12.2013. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2013 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Newsy

FrazPC.pl

SteamOS dostępny już od 13 grudnia

PCLab.pl

Steam In-Home Streaming - usługa będzie dostępna dla wybranych przed końcem tego roku

PCLab.pl

Valve nie zamierza tworzyć gier na wyłączność SteamOS

Gry.gildia.pl

Valve zaserwuje nam swój własny, bezpłatny system operacyjny!

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

SteamOS data premiery

Wszystkie daty wydania:
 • Flaga polska 13 grudnia 2013, piątek
  (polska data)
 • Flaga europejska 13 grudnia 2013, piątek
  (europejska data)
 • Flaga amerykańska 13 grudnia 2013, piątek
  (amerykańska data)
 • Premiera światowa 13 grudnia 2013, piątek
  (światowa data premiery)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie