sobota, 6 grudnia

Oznaczenie treści
 

Stanisław Sojka - Blublula

(2016)
Blues/Jazz

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Stanisław Sojka - Blublula

Data premiery

piątek
29.07.2016
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Blues/Jazz
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]

Odnośniki:
[dodaj]

Album Stanisława Sojki „Blublula” został wznowiony przez Polskie Nagrania w ekskluzywnej reedycji kultowej serii Polish Jazz, znanej fanom polskiej muzyki jazzowej od lat 60.
To pierwsze tak obszerne opracowanie w historii tej znakomitej płyty. Album, przy zachowaniu oryginalnej okładki, został wzbogacony dwujęzyczną książeczką, w której prócz wielu fotografii został zamieszczony wywiad ze Stanisławem Sojką. Autorem odświeżonego brzmienia jest wybitny reżyser dźwięku - Jacek Gawłowski.
To druga płyta w dyskografii Stanisława Sojki, wówczas obiecującego 21-letniego wokalisty, studenta kompozycji i aranżacji na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, nagrany i wydany w 1981 roku jako nr 63 serii Polish Jazz. Płyta wyjątkowa, świetnie przyjęta, wybrano ją na jazzową płytę roku 1981, a wydano w kolosalnym, jak na płytę jazzową, nakładzie 100. 000 egzemplarzy...
Sojce towarzyszą w sekcji rytmicznej: na perkusji Czesław Bartkowski i na kontrabasie Zbigniew Wegehaupt, na fortepianie gra Wojciech Karolak – jeden z ojców założycieli jazzu w Polsce.
„Blublula” to do dziś jedna z najbardziej popularnych płyt w polskiej dyskografii jazzowej. Otworzyła Sojce drogę na wielkie krajowe i zagraniczne sceny i na kilka lat określiła jego artystyczną tożsamość. Wraz z biegiem lat i kariery Sojka nabrał własnego wyrazu i stylu, dziś jest faworytem dwóch pokoleń wiernej publiczności, a jego niezapomniane pieśni-hymny „Cud niepamięci”, „Tolerancja”, „Są na świecie rzeczy... ”, czy „Tango Memento Vitae”, wciąż brzmią w ścieżce dźwiękowej czterech ostatnich dekad polskiej historii.
Płyta dostępna jest również w wersji analogowej.
Lista utworów:
1. I'm just a lucky so and so
2. Oh, what a beautiful morning
3. Satin Doll
4. Blue monk
5. I've know rivers
6. Doxy
7. Naima
8. P. S. (All blues)



Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy płyta Blublula wydana zostanie?

Płyta będzie debiutować 29 lipca 2016 (data premiery w Polsce). Daty z innych regionów można wyświetlić klikając w odpowiednie flagi. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować korzystając z opcji "Ustawienia serwisu" dostępnej pod zakładką "Moje konto".

W jaki sposób można obserwować bieżące komunikaty o premierze płyty?

Aby otrzymywać najnowsze doniesienia o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę zasugerować płytę znajomym. Jak tego dokonać?

Płytę można polecić znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile można kupić płytę?

W celu dowiedzenia się ile należy odłożyć na płytę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

W jakim sklepie można nabyć płytę Blublula?

Płyta jest do zamówienia tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" znajdują się wszystkie sklepy, w których można znaleźć ten produkt.

W którym miejscu mogę sprawdzić nowe wiadomości dotyczące płyty?

Najnowsze wiadomości znajdują się w kolumnie "Newsy", która umieszczona jest po prawej stronie.

Chcę ocenić płytę. Gdzie mogę to zrobić?

Aby tego dokonać trzeba wyznaczyć należytą ocenę, a następnie zatwierdzić wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jaką metodą zliczana jest ocena płyty?

Premiera płyty Blublula nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który wykonawca stworzył płytę Blublula?

Stanisław Sojka jest autorem płyty. Aby sprawdzić inne płyty z muzyką tego artysty kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.

Na stronie podane są nieprawdziwe informacje. W jaki sposób można je skorygować?

Aby to zrobić należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik znajduje się nad polem "Informacje". W ramach tej funkcji można zgłosić między innymi aktualizację daty, dodać lub zmienić opis, zamieścić zwiastun oraz trailer, czy też przesłać nową okładkę lub plakat.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Stanisław Sojka - Blublula? Kiedy wychodzi Stanisław Sojka - Blublula?
Data wydania płyty zaplanowana została na 29.07.2016. Nowa płyta Stanisław Sojka z 2016 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2016 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Stanisław Sojka - Blublula data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 29 lipca 2016, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie