środa, 28 września

Oznaczenie treści
 

Sonia Shah - Kolejna wielka migracja. O wędrówkach ludzi i zwierząt na zmieniającej się planecie

(2022)

Sonia Shah - The Next Great Migration. The Story Of Movement On A Changing Planet

Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Sonia Shah - Kolejna wielka migracja. O wędrówkach ludzi i zwierząt na zmieniającej się planecie / Sonia Shah - The Next Great Migration. The Story Of Movement On A Changing Planet

Data premiery

środa
24.08.2022
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
422   609

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Sonia Shah argumentuje za przyszłością, w której migracja będzie źródłem nie obaw, lecz nadziei.
W codziennych wiadomościach roi się od historii ludzi wyrwanych ze swojego środowiska i zmuszonych do podjęcia wędrówki. Dzikie zwierzęta także opuszczają ocieplające się morza i pustynniejące lądy, masowo odpełzając, odpływając i odlatując z dotychczasowych siedlisk. Media przedstawiają te migracje jako niemające precedensu i wywołujące strach przed chorobami i wojnami wśród mieszkańców Zachodu. Po obu stronach Atlantyku eksperci przewidują zalew milionów najeźdźczych obcych, niepowstrzymanych jak tsunami.
Takiemu nastawieniu przeczy nauka stojąca za migracją roślin, zwierząt i ludzi. Proces ten nie jest szkodliwy – przeciwnie, jest stary jak świat i ratuje życie w obliczu zmian środowiskowych. Można go wręcz nazwać biologicznym imperatywem równie ważnym jak oddychanie. To właśnie zmiany klimatyczne wywołały pierwszą falę migracji ludzi z Afryki. Obniżający się poziom mórz umożliwił nam pokonanie Cieśniny Beringa. Niepowstrzymywani przez drut kolczasty nasi prehistoryczni przodkowie zdołali zaludnić całą planetę, docierając na szczyty Himalajów i na najodleglejsze wyspy Pacyfiku, tworząc i rozprzestrzeniając biologiczną, kulturową i społeczną różnorodność, która pomaga przetrwać zarówno ekosystemom, jak i społeczeństwom. Mówiąc inaczej: migracja to nie problem, to rozwiązanie.
"Oszałamiająco oryginalny obraz naszego niestrudzenie ruchliwego gatunku"
Naomi Klein
"Granice? Nigdy żadnej nie widziałem.
Ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi".
Thor Heyerdahl
"Uczynili to, co poniektórzy ludzie szukający wolności robili od zarania. Odeszli".
Isabel Wilkerson
"Żaden inny ssak nie jest tak mobilny jak my. Pokonujemy granice. Zdobywamy nowe terytoria, nawet gdy na miejscu niczego nam nie brakuje [... ] Jest w tym jakieś szaleństwo. Wyprawiając się za morze, człowiek nie wie, co zastanie po drugiej stronie. A teraz chcemy lecieć na Marsa. Dlaczego?"
Svante Pääbo
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Kolejna wielka migracja. O wędrówkach ludzi i zwierząt na zmieniającej się planecie będzie debiutowała?

Książka ma ukazać się 24 sierpnia 2022 (data premiery w Polsce). Aby zobaczyć daty z innych regionów należy kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślnie pokazywany region można zmienić w ustawieniach konta.

W jaki sposób mogę śledzić bieżące informacje o premierze książki?

Aby śledzić najświeższe komunikaty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Zmiany można zobaczyć na stronie "Aktualności" lub otrzymać powiadomienie we wiadomości e-mail.

Czy dostępna jest możliwość polecenia książki znajomym?

Premierę można zasugerować innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile nabędę książkę?

Aby sprawdzić ile należy odłożyć na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Gdzie można kupić książkę Kolejna wielka migracja. O wędrówkach ludzi i zwierząt na zmieniającej się planecie?

Książkę Kolejna wielka migracja. O wędrówkach ludzi i zwierząt na zmieniającej się planecie można nabyć tutaj. Więcej można znaleźć w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

Gdzie mogę znaleźć bieżące komunikaty odnośnie książki?

Najświeższe materiały można przeczytać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Chcę postawić ocenę. Jak to zrobić?

Aby tego dokonać należy zaznaczyć odpowiednią ocenę w skali od 1 do 5, a następnie zapieczętować wybór kliknięciem. Jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą zagłosować.

Jak przeliczana jest ocena?

Premiera książki Kolejna wielka migracja. O wędrówkach ludzi i zwierząt na zmieniającej się planecie nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz odpowiedzialny jest za tę książkę?

Sonia Shah jest autorem książki. Listę książek napisanych przez tego autora można znaleźć utaj.

Które wydawnictwo chce wydać tę książkę?

Wydawnictwo Słowne (dawniej Burda Media Polska) odpowiada za wydanie książki. Kliknięcie w nazwę wydawnictwa wyświetli listę innych książek przez nie wydanych. Z funkcji tej można skorzystać w polu "Informacje".

Znalazłem na waszej stronie niepoprawne dane. W jaki sposób mogę zgłosić poprawkę?

Żeby zgłosić poprawkę należy uzupełnić formularz znajdujący się tutaj. Poprawić można nieprawidłowe daty, opisy, okładki oraz dodać nowe trailery.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Sonia Shah - Kolejna wielka migracja. O wędrówkach ludzi i zwierząt na zmieniającej się planecie? Kiedy wychodzi Sonia Shah - The Next Great Migration. The Story Of Movement On A Changing Planet?
Data wydania książki zaplanowana została na 24.08.2022. Nowa książka Sonia Shah z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Sonia Shah - Kolejna wielka migracja. O wędrówkach ludzi i zwierząt na zmieniającej się planecie data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 24 sierpnia 2022, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie