środa, 17 lipca

Oznaczenie treści
 

Ryszard Demczuk - Mudżahedini, talibowie i opium. Odtajnienie akt z wojny w Afganistanie

(2018)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Ryszard Demczuk - Mudżahedini, talibowie i opium. Odtajnienie akt z wojny w Afganistanie

Data premiery

czwartek
14.03.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Kurz dominuje nad Kabulem, nad stertami plastikowych śmieci, nad opium i haszyszem. Nad bogami wojny i nad biedotą. Góruje nad Panem Prezydentem Karzajem, jego dworem i dzielnymi amerykańskimi żołnierzami i międzynarodową koalicją NATO ISAF. Kurz, który uzależnił tysiące ćpunów wojennych. Nikomu nie jest darowane. Nigdy jeszcze w historii tego kraju nikt tak dokładnie nie wymieszał kurzu, jak to zrobiły amerykańskie śmigłowce bojowe.
Trwający od 1979 roku konflikt zbrojny w Afganistanie od samego początku stanowił wyzwanie. Interwencja w Afganistanie, prowadzona w ramach globalnej wojny z terroryzmem, nie doprowadziła do osiągnięcia większości z zakładanych celów. Po trzynastu latach walk z talibami sukcesy militarne zostały osiągnięte tylko częściowo i w stopniu nieproporcjonalnym do zaangażowanych sił i poniesionego wysiłku. Masowe bombardowania z powietrza, prowadzone przez lotnictwo amerykańskie i brytyjskie, oraz realizowana konsekwentnie amerykańska strategia prowadzenia nocnych rajdów przyniosły znaczne straty wśród ludności cywilnej, co wywołało gwałtowną krytykę ze strony opinii publicznej. Jednocześnie wpłynęło to na ukształtowanie wśród ludności Afganistanu stereotypu "niedobrego żołnierza kultury zachodniej".
Ryzyko powrotu do kalifatu jest w Afganistanie realne. Wiele miesięcy minęło od ewakuacji koalicji "Zachodu" i rozpoczęcia nowej misji NATO, daleko jednak do ostatecznego zneutralizowania talibów, którzy "Zachodu" i rozpoczęcia nowej misji NATO, daleko jednak do ostatecznego zneutralizowania talibów, którzy regularnie zrywają się do walk i destabilizują bezpieczeństwo w regionie.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy udostępniona będzie książka Mudżahedini, talibowie i opium. Odtajnienie akt z wojny w Afganistanie?

Książka Mudżahedini, talibowie i opium. Odtajnienie akt z wojny w Afganistanie ma zadebiutować 14 marca 2019 (data wydania w Polsce). Obecnie wyświetlaną datę można zmienić klikając we flagę. Domyślnie wyświetlany region może zostać zmieniony w ustawieniach konta.

Chcę dostawać wiadomości o zmianach dotyczących książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby dostawać aktualne raporty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Zmiany można zobaczyć na stronie "Aktualności" lub otrzymać powiadomienie we wiadomości e-mail.

Chcę poinformować o książce znajomych. Jak mogę to zrobić?

O książce można donieść innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Jaką ma cenę książka?

Aby sprawdzić ile trzeba zapłacić za książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

W którym sklepie kupię książkę Mudżahedini, talibowie i opium. Odtajnienie akt z wojny w Afganistanie?

Książkę Mudżahedini, talibowie i opium. Odtajnienie akt z wojny w Afganistanie można zakupić tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" prezentowana jest lista sprzedawców oferujących ten produkt.

Gdzie mogę poczytać najnowsze doniesienia odnośnie książki Mudżahedini, talibowie i opium. Odtajnienie akt z wojny w Afganistanie?

W celu sprawdzenia bieżących doniesień należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Czy można przyporządkować ocenę dla tej książki?

Aby ocenić książkę należy zaznaczyć należytą wartość od 1 do 5, a następnie potwierdzić wybór kliknięciem. Jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą zagłosować.

Jak kalkulowana jest ocena książki?

Premiera książki Mudżahedini, talibowie i opium. Odtajnienie akt z wojny w Afganistanie nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto pisze tę książkę?

Ryszard Demczuk to autor tej książki. Kliknij utaj albo w nazwisko autora, aby poznać inne książki przez niego stworzone.

Kto planuje wydanie tej książki?

Za wypuszczenie książki odpowiedzialna jest firma Bellona. Kliknij utaj albo w nazwę firmy, żeby wyświetlić inne książki przez nią wydane.

Znalazłem na waszej stronie nieścisłe dane. W jaki sposób można je skorygować?

Poprawkę można zgłosić klikając tutaj. Zgłaszać można błędne daty premiery, opisy, okładki lub plakaty oraz zwiastuny.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Ryszard Demczuk - Mudżahedini, talibowie i opium. Odtajnienie akt z wojny w Afganistanie? Kiedy wychodzi Ryszard Demczuk - Mudżahedini, talibowie i opium. Odtajnienie akt z wojny w Afganistanie?
Data wydania książki zaplanowana została na 14.03.2019. Nowa książka Ryszard Demczuk z 2018 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Ryszard Demczuk - Mudżahedini, talibowie i opium. Odtajnienie akt z wojny w Afganistanie data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 14 marca 2019, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie