niedziela, 23 stycznia

Oznaczenie treści
 

Ryan Holiday, Stephen Hanselman - Stoickie ścieżki życia. Od Zenona do Marka Aureliusza

(2022)
Poradniki

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Ryan Holiday, Stephen Hanselman - Stoickie ścieżki życia. Od Zenona do Marka Aureliusza

Data premiery

środa
23.02.2022
30 dni, 11 godzin
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Poradniki
Ranking:
148   241

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Filozofia stała się dziedziną efemerycznych idei. Utożsamiamy ją z wielkimi słowami, ze zgrabnymi sentencjami, z paradoksami i zagadkami, skłaniającymi do krótkiego zastanowienia się i refleksji. Traktujemy ją jako niepraktyczną ciekawostkę. Tymczasem jedynym powodem studiowania filozofii powinno być dążenie do tego, aby stać się lepszym, pełniejszym człowiekiem. Seneka powiedział, że na nic zda się czytanie i studiowanie, jeśli nie prowadzi to do szczęśliwego życia. I taki właśnie jest stoicyzm, pełen wiary w przewagę mocy czynów nad słowami i nakazujący rozwijanie w sobie odwagi, umiaru, sprawiedliwości i mądrości.
Ta książka jest inspirującym zbiorem minibiografii stoików, zarówno tych dobrze znanych, jak i mniej popularnych. Wszyscy oni praktykowali stoickie wartości i żyli zgodnie z ideami, które pozostają zaskakująco aktualne po dziś dzień, takimi jak samokontrola, cnota i niewzruszoność wobec tego, czego nie można kontrolować. Każda z opisanych osób miała swoją rolę do odegrania w historii stoicyzmu, choć ich ścieżki bardzo się od siebie różniły. Zenon Prorok, Chryzyp Wojownik, Diogenes Dyplomata, Cyceron, Porcja, Seneka, Epiktet, Marek Aureliusz - dzięki tej książce przekonasz się, że to, czego poszukiwali stoicy, interesuje również nas, ludzi współczesnych. Od tysiącleci szukamy spokoju, celu, opanowania i szczęścia. Możemy je zdobyć, jeśli wprowadzimy stoickie idee we własne życie.
W książce między innymi:
fascynujące historie ludzi żyjących według stoickich wartości,
praktyczne inspiracje do stosowania stoicyzmu na co dzień,
przemyślenia, z których skorzysta każdy, kto poszukuje dobrego życia.

Stoicyzm: praktykuj ponadczasowe wartości.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Stoickie ścieżki życia. Od Zenona do Marka Aureliusza będzie debiutowała?

Książka Stoickie ścieżki życia. Od Zenona do Marka Aureliusza będzie debiutować 23 lutego 2022 (premiera w Polsce). Należy kliknąć w odpowiednie flagi, żeby sprawdzić daty z innego regionu. Domyślnie wyświetlany region może zostać zmieniony w ustawieniach konta.

Chcę dostawać na bieżąco raporty o zmianach dotyczących książki. Jak tego dokonać?

Aby dostawać najświeższe komunikaty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".

Chcę napisać o książce innym osobom. W jaki sposób mogę to uczynić?

Książkę zasugerować znajomym można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Jaką cenę trzeba uiścić za książkę?

Cenę książki Stoickie ścieżki życia. Od Zenona do Marka Aureliusza poznasz na Skąpiec lub Ceneo.

Chcę kupić książkę Stoickie ścieżki życia. Od Zenona do Marka Aureliusza. W którym miejscu można kupić ten tytuł?

Książka Stoickie ścieżki życia. Od Zenona do Marka Aureliusza jest do zamówienia tutaj. Wszystkie sklepy sprzedające ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?".

Gdzie mogę znaleźć najnowsze wiadomości dotyczące książki?

W celu przeglądnięcia nowych wieści należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

W jaki sposób mogę zaproponować ocenę dla tego tytułu?

W tym celu trzeba założyć konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" trzeba przyporządkować odpowiednią wartość od 1 do 5 i zatwierdzić ją kliknięciem.

Na jakiej podstawie obliczona została ocena książki?

Premiera książki Stoickie ścieżki życia. Od Zenona do Marka Aureliusza nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat stworzył tę książkę?

Ryan Holiday, Stephen Hanselman jest twórcą książki. Listę książek napisanych przez tego autora można znaleźć utaj.

Która firma zamierza wydać tę książkę?

Książka ma zostać wydana przez Onepress. Kliknięcie utaj spowoduje wyświetlenie listy innych książek od tego wydawcy. Z funkcji tej można również skorzystać udając się do pola "Informacje" i klikając w nazwę wydawnictwa.

Znalazłem na stronie pomylone informacje. W jaki sposób można je skorygować?

Żeby zgłosić korektę należy uzupełnić formularz znajdujący się tutaj. Do poprawy zgłosić można między innymi nieaktualne daty, opisy oraz okładki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Ryan Holiday, Stephen Hanselman - Stoickie ścieżki życia. Od Zenona do Marka Aureliusza? Kiedy wychodzi Ryan Holiday, Stephen Hanselman - Stoickie ścieżki życia. Od Zenona do Marka Aureliusza?
Data wydania książki zaplanowana została na 23.02.2022. Nowa książka Ryan Holiday, Stephen Hanselman z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Ryan Holiday, Stephen Hanselman - Stoickie ścieżki życia. Od Zenona do Marka Aureliusza data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 23 lutego 2022, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie