Royal String Quartet - Royal String Quartet: Nowak, Mykietyn, Wojciechowski(2024) | Klasyka |
"III Kwartet smyczkowy wywodzi się z melodii piosenki śpiewanej przez pewną Nadię, która szuka swojej mamy. Nie może jej znaleźć, choć szuka wszędzie. Kompozycja powstawała na przełomie lat 2019 i 2020, na zamówienie Royal String Quartet."
Aleksander Nowak
"IV Kwartet smyczkowy powstał w 2022 roku na zamówienie Royal String Quartet i temu zespołowi jest dedykowany."
Paweł Mykietyn
"Utwór Magenta [2021] jest rodzajem refleksji nad historyczną formą kwartetu smyczkowego. Usłyszymy w nim zarówno klasyczne, jak i współczesne techniki gry. Towarzyszące instrumentom dźwiękowe sample pochodzą z przeróżnych źródeł i czasów. Usłyszeć tu można np. fragment nagranego w 1921 roku I Kwartetu smyczkowego Ludwiga van Beethovena. Wszystkie te heterogeniczne skrawki różnych tradycji i stylów łączą się w starannie skomponowane barwne struktury. Tytułowa „magenta” to jednocześnie słowny logotyp oraz jeden z podstawowych kolorów w syntezie barw."
Sławomir Wojciechowski
"Dzieła sztuki zawsze funkcjonują w kontekstach: własnego gatunku, jego tradycji, twórczości kompozytora czy akceptowanej w danym czasie estetyki. W przypadku tych trzech utworów również w kontekście festiwalu Kwartesencja, na którym miały swoje prawykonania. Historia powszechna też czasem dorzuca swoje: III Kwartet Aleksandra Nowaka powstał przed ponownym, dobitnym wdarciem się w naszą świadomość konfliktu w Ukrainie, tlącego się już od 2014 roku. Komentarz kompozytora w kontekście współczesności porusza jeszcze bardziej.
Trzy kwartety – napisane dla tego samego zespołu, zestawione na jednej płycie – również wzajemnie na siebie oddziałują. Można ich słuchać w dowolnej kolejności; dzięki temu z pewnością odkryją przed nami nowe znaczenia."
Adam Suprynowicz
Tracklista:
Aleksander Nowak (ur. 1979)
1. III Kwartet smyczkowy (19:49)
Paweł Mykietyn (ur. 1971)
2. IV Kwartet smyczkowy (13:37)
Sławomir Wojciechowski (ur. 1971)
3. Magenta na kwartet smyczkowy i elektronikę (14:30)
czas całkowity: (48:04)
Światowe premiery fonograficzne
Płyta ma być wydana 26 stycznia 2024 (data premiery w Polsce).
Aby otrzymywać aktualne wieści o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. O zmianach poinformujemy wysyłając wiadomość na podany adres e-mail, a także opublikujemy je na stronie "Aktualności".
Premierę można zarekomendować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Aby dowiedzieć się ile należy zarezerwować na płytę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.
Royal String Quartet: Nowak, Mykietyn, Wojciechowski można zakupić tutaj. Aby zobaczyć więcej sklepów należy przejść do zakładki "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.
Nowe newsy można obejrzeć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.
Żeby ocenić płytę trzeba przyporządkować należytą wartość od 1 do 5, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.
Premiera płyty Royal String Quartet: Nowak, Mykietyn, Wojciechowski nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Royal String Quartet to osoba odpowiedzialna za stworzenie płyty. Aby zobaczyć listę płyt stworzonych przez tego artystę kliknij w jego nazwę w polu "Informacje" lub kliknij utaj.
Za wydanie płyty odpowiedzialna jest firma Universal. W celu wyświetlenia listy płyt tego wydawcy kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.
Aby tego dokonać należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik dostępny jest nad polem "Informacje". Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.
Komentarze