piątek, 18 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Robert Smith - Śniadanie z Sokratesem. Filozofia na talerzu

(2012)
Nauka

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Robert Smith - Śniadanie z Sokratesem. Filozofia na talerzu

Data premiery

środa
07.03.2012
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Nauka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Robert Rowland Smith w swojej książce „Śniadanie z Sokratesem” z humorem i erudycją, czerpiąc z tradycji filozoficznej, przygląda się codzienności i pokazuje nie tylko jej ukryte znaczenia, ale także że myślenie ma moc wyzwalającą.Autor zabiera czytelnika w niezwykłą antropologiczno-filozoficzną podróż przez dzień powszedni. W jego krótkich i błyskotliwych analizach drogi do pracy, jedzenia, oglądania telewizji, zakupów, kąpieli, seksu, kłótni z partnerem itp. spotykamy filozofów (Platon, Kant, Kartezjusz, Machiavelli, Wittgenstein, Heidegger), postaci z pogranicza filozofii i innych nauk humanistycznych (Freud, Levi-Strauss, Sartre, Foucault, Barthes, Derrida, Adorno), a także pisarzy (od Shakespeare'a do Garcii Marqueza i McCarthy'ego), malarzy, filmowców, kompozytorów, postaci historyczne i twórców pop-kultury (Rolling Stones, bohaterki „Seksu w wielkim mieście”, Woody Allen i Monty Python).Książka zaskakuje czytelnika lekkością stylu i intensywnością spostrzeżeń. Pokazuje, że - wydawałoby się  banalne - codzienne dylematy, w oczach filozofów mają zaskakujące znaczenie. A co najważniejsze, staje się wspaniałym wprowadzeniem w idee wielkich myślicieli,  i to niezależnie od poziomu wiedzy teoretycznej. „Śniadanie z Sokratesem” to książka, od której można zacząć swą przygodę z filozofią klasyczną i współczesną myślą humanistyczną. To także nieoceniona lektura dla każdego inteligenta – pełna intrygujących uwag, otwierających nowe perspektywy, zachęcających do własnych rozważań.Książka została przetłumaczona na 20 języków.Komentarze (2)

Zdjęcie
~rita
2012-04-18 13:04

Mnie zaintrygowało coś z pierwszych stron. Mianowicie zapewnienie, że będzie to filozofia bez nadętych trudnych terminologii. I taka jest. Polecam wszystkim bojącym sie filozofii.

 

Zdjęcie
~suther
2012-03-12 02:02

Zaintrygowało mnie zdanie z rewersu okładki: "Spotykają się tu m.in. Archimedes, Jezus, Hegel, Nietzsche, Jung, Foucault, Rolling Stones, Woody Allen i Monty Python." ?! :o. To wybuchowa mieszanka :). Zaczęłam czytać i stwierdzam, że to najprzyjemniejsza książka traktującą filozoficznie o filozofii, jaką miałam w rękach. Smith pisze lekko i przystępnie, momentami zabawnie. Polecam.

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Robert Smith - Śniadanie z Sokratesem. Filozofia na talerzu? Kiedy wychodzi Robert Smith - Śniadanie z Sokratesem. Filozofia na talerzu?
Data wydania książki zaplanowana została na 07.03.2012. Nowa książka Robert Smith z 2012 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2012 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Robert Smith - Śniadanie z Sokratesem. Filozofia na talerzu data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 7 marca 2012, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie