czwartek, 28 maja

Oznaczenie treści
 

Robert Foryś - Bóg, honor, trucizna

(2014)
Powieść

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Robert Foryś - Bóg, honor, trucizna

Data premiery

środa
10.09.2014
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Nade wszystko pragną władzy. Gotowe są za nią zapłacić złotem, krwią, a nawet swoim ciałem. Wiedzą, że rządzą nie koronowane głowy, lecz szyje, które tymi głowami kręcą. Gambit hetmański opowiada o rozgrywce między kobietami. Mężczyźni są tylko figurami rozstawianymi na szachownicy. Cztery diabelnie inteligentne, bezwzględne i zdeterminowane w dążeniu do celu kobiety ponad trzysta lat temu rozegrały miedzy sobą partię – stawką była korona największego mocarstwa ówczesnej Europy, Rzeczypospolitej. Rok 1671, Francja. Marysieńka Sobieska spotyka się z kardynałem de Bonzim, ministrem spraw zagranicznych Ludwika XIV i jednocześnie jej „oficerem prowadzącym”. Żona hetmana wielkiego koronnego jest francuskim szpiegiem i prowadzi w Polsce operację mającą na celu detronizację Michała Korybuta Wiśniowieckiego...Najświeższe informacje

Ksiazki.wp.pl Prawdziwa władza kryje się w cieniu

10 września nakładem Wydawnictwa Otwartego ukaże się pierwsza część trylogii Gambit hetmański - "Bóg, honor, trucizna" Roberta Forysia. Rok 1671, Francja. Marysieńka Sobieska spotyka się z kardynałem de Bonzim, ministrem... [czytaj dalej]

Komentarze (1)

Zdjęcie
~Individualist
2014-09-10 13:18

Dziś premiera tej ciekawej powieści i szczerze chciałabym polecić ją każdemu, nie tylko pasjonatom historii, ale także tym, którzy lubią odrobinę sensacji i nagłych zwrotów akcji. Jest to pozycja obowiązkowa dla chcących poznać historię od zupełnie nowej strony. Robert Foryś wydobywa na światło dzienne powszechną rozpustę tamtego okresu – niewierność żon, łamanie celibatu przez kler, dążenie do władzy wszelkimi środkami, intrygi, morderstwa, oszustwa.

Akcja rozpoczyna się w 1671 roku. Sytuacja w Rzeczypospolitej nie jest sprzyjająca – toczą się walki z Kozakami i Turkami, rośnie niezadowolenie szlachty, która nadużywa liberum veto, a na tronie Rzeczypospolitej zasiada Michał Korybut Wiśniowiecki, co nie jest na rękę ani cesarzowi Francji, ani Marysieńce Sobieskiej.

W tej powieści znajdziemy wszystko – niezłą dawkę sensacji i dobrą lekcję historii (choć trzeba podkreślić, ze postaci historyczne przeplatają się tu z fikcyjnymi). Robert Foryś, ma niebanalny talent do ożywiania postaci. Nie są to nieruchome spiżowe posagi, lecz prawdziwi bohaterowie z krwi i kości, przede wszystkim zaś – silne zdecydowane kobiety. Ich żądza władzy, determinacja, podstępność i nieustępliwość powodują, że „gra o tron” Rzeczypospolitej to zacięta i dynamiczna walka. W tym świecie nie ma przypadku, wszystko to dobrze zaplanowana gra, w której to mężczyźni są pionkami, a kobiety – strategami. Role wcale się nie odwróciły. Foryś ukazuje, że już od wieków kobiety z gracją owijają mężów, synów, ojców i kochanków wokół swoich drobnych paluszków. Posługują się przy tym wrodzonym kobiecym wdziękiem i pięknem swego ciała, które stanowi pierwszorzędną walutę do każdej awykonalnej transakcji.

Wszystko to Robert Foryś serwuje nam bez zbędnego patosu i stylizacji jęzkowej. Za to uderza jego bezpośredniość, prostota, konkretność. Jego styl cechuje brak skłonności do długich spowalniających akcję opisów. Gra toczy się nieprzerwanie i dynamicznie, przez co książkę czyta się jednym tchem.

Warto sięgnąć po tę książkę!

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Robert Foryś - Bóg, honor, trucizna? Kiedy wychodzi Robert Foryś - Bóg, honor, trucizna?
Data wydania książki zaplanowana została na 10.09.2014. Nowa książka Robert Foryś z 2014 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2014 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Newsy

Ksiazki.wp.pl

Prawdziwa władza kryje się w cieniu

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Robert Foryś - Bóg, honor, trucizna data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 10 września 2014, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie