czwartek, 21 września

Oznaczenie treści
 

Rapoport Jakow - Ostatnia zbrodnia Stalina. 1953: Spisek lekarzy kremlowskich

(2011)
Historia

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Rapoport Jakow - Ostatnia zbrodnia Stalina. 1953: Spisek lekarzy kremlowskich

Data premiery

wtorek
05.04.2011
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

"Mordercy w białych kitlach" - tak 13 stycznia 1953 roku w komunikacie agencji prasowej Tass nazwano grupę lekarzy, aresztowanych pod zarzutem pracy dla zachodnich agencji wywiadowczych i uśmiercania pacjentów. Tak rozpoczęto prowokację o charakterze antysemickim, która w zamierzeniu Stalina miały doprowadzić do kolejnej czystki w partii, środowiskach naukowych i artystycznych. Zamiarów nie zrealizowano, 5 marca 1953 roku przerwała je śmierć Józefa Wissarionowicza.

Autor, jeden z oskarżonych, w sugestywny sposób przybliża Czytelnikowi piekielną atmosferę śledztwa w sprawie "spisku lekarzy", oddaje duszny, niszczący ludzi klimat antysemickiej histerii, z nienawiścią do "potworów w ludzkim ciele" i panicznym strachem przed przedstawicielami świata medycyny.

Na kartach książki znajdziemy, świetnie nakreślone, sylwetki osób, które odegrały haniebną rolę w owych wydarzeniach, ale też osób niezłomnych, dzielnych lub po prostu przyzwoitych, co w naznaczonych terrorem czasach Stalina stanowiło formę odwagi.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Rapoport Jakow - Ostatnia zbrodnia Stalina. 1953: Spisek lekarzy kremlowskich? Kiedy wychodzi Rapoport Jakow - Ostatnia zbrodnia Stalina. 1953: Spisek lekarzy kremlowskich?
Data wydania książki zaplanowana została na 05.04.2011. Nowa książka Rapoport Jakow z 2011 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2011 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Rapoport Jakow - Ostatnia zbrodnia Stalina. 1953: Spisek lekarzy kremlowskich data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 5 kwietnia 2011, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie