Przemysław Piotrowski - La Bestia(2023) | Sensacja |
Kolumbia to trudny kraj.
Chciałbym, abyście to zrozumieli już na samym początku, zanim jeszcze zabierzecie się do czytania. Byłem tam, doświadczyłem jej, odczułem na własnej skórze. Można powiedzieć o niej tyle dobrego, co złego, bo choć jest najpiękniejszym krajem, jaki widziałem, to ma w sobie coś tak ponurego i mrocznego, że gdy piszę te słowa, mam pewność, że tylko tu mógł narodzić się potwór, którego historię postaram się Wam opowiedzieć.
Luis Alberto Garavito Cubillos to najstraszniejszy i najokrutniejszy seryjny morderca w historii świata. Pewnie teraz drapiecie się po głowie i mogę się założyć, że wielu z Was po raz pierwszy widzi to nazwisko. Na pewno słyszeliście jednak o Tedzie Bundym, Jeffreyu Dahmerze czy Johnie Waynie Gacym. To o nich piszą książki i robią filmy, ale nawet wszyscy oni razem wzięci wydają się zaledwie niesfornymi łobuzami przy "Bestii z Génovy". Garavito to sadysta i pedofil oskarżony, a następnie skazany za zabicie 138 dzieci, choć niektóre szacunki sugerują, że ofiar mogło być nawet 600! Do dziś na terenie Kolumbii, Ekwadoru i Wenezueli odnajdywane są szczątki, które wiąże się z jego zbrodniczą działalnością.
Mówi się, że to życie pisze najstraszniejsze scenariusze. I najbardziej niewiarygodne. Trudno się nie zgodzić, bo tak się składa, że "Bestii" właśnie kończy się wyrok. I niewykluczone, że gdy czytacie te słowa, Luis Garavito znów jest wśród nas.
Oto jego historia...
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
„Śmierć za rozkosz. Taka była umowa”.
Luis Alfredo Garavito Cubillos - najstraszniejszy i najokrutniejszy seryjny morderca w historii świata, który skrzywdził i w bestialski sposób zamordował setki dzieci.
Wiedziałeś/łaś?
Ja nie.
Ale teraz już wiem..
Nie raz czytałam o Tedzie Bundym, Jeffreyu Dahmerze czy Johnie Waynie Gacym, a o tym człowieku, choć „człowiek”, chyba w kontekście popełnionych przez niego czynów, to co najmniej niewłaściwe słowo – nie słyszałam.
Luis Alfredo Garavito Cubillos nie ma serca ani duszy i nawet tragiczna historia dzieciństwa nie tłumaczy jego czynów.. choć może pomaga „zrozumieć”, ale na pewno nie usprawiedliwić to całe szaleństwo którym jest opętany.
Przemysław Piotrowski w swojej najnowszej książce opowiada historię „Bestii z Génovy”, od jej narodzin w kraju pogrążonym w krwawej wojnie domowej, ogarniętym chaosem, biedą, przestępczością i bezprawiem, w patologicznej rodzinie - przez traumatyczne dzieciństwo i młodość, początki przestępczej podróży, aż po eksplozję szaleństwa, proces tropienia psychopatycznego mordercy i jego ujęcie w ręce wymiaru sprawiedliwości. Witajcie więc w Kolumbii – kraju trudnym, pięknym, magnetyzującym, ponurym, mrocznym, specyficznym, złym i dobrym jednocześnie. Miejscu narodzin zła. I poznajcie historię tego zła, zła które ma pazury, zęby, kopyta.. i nic do stracenia. Które cuchnie krwią, alkoholem i obłędem. Tu „kult przemocy” i wiara w Boga współistnieją. Zderzamy się więc z „ciemną masą”, którą trudno ogarnąć rozumem...
Autor, by lepiej przeprowadzić czytelnika przez tę okrutną historię, pojechał do Kolumbii, by – doświadczyć jej, odczuć, to i owo zobaczyć na własne oczy. A potem nam o tym opowiedzieć..
Powieść true crime o najbardziej przerażającym i najokrutniejszym seryjnym mordercy w historii świata „La Bestia” to mocna rzecz dla ludzi o stalowych nerwach. To nie jest lekka i przyjemna książka. Nie jest to też książka „na raz”. Choć widać, że Autor starał się oszczędnie „gospodarować” drastycznymi scenami, tu nawet suche fakty porażają. Poza powieściową fabułą mamy tu też formę typowo reportażową, która świetnie ją dopełnia. Takie dwutorowe ujęcie sprawia, że cała ta niewiarygodna historia staje się przerażająco wiarygodna i ciekawa.
Luis Alfredo Garavito Cubillos dziś przebywa w ekwadorskim więzieniu, ale co będzie jutro..
W „La Bestia” przeczytacie o tym, że przemoc może być zapisana w kodzie genetycznym, że trauma dzieciństwa zaburza postrzeganie, izoluje, rodzi wrogość wobec ludzi i nienawiść do całego świata. I w końcu o tym, jak władza nad cudzym życiem staje się nienasyconą żądzą domagającą się zaspokojenia.. I choć widać w tym wszystkim pewien „schemat”, historia „Bestii” mrozi krew w żyłach.
Polecam.
Książka zostanie wydana 17 maja 2023 (data wydania w Polsce).
Aby dostawać najświeższe doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".
Premierę można zarekomendować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Aby poznać cenę książki kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.
Książkę La Bestia można znaleźć tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" znajdują się wszystkie sklepy, w których można znaleźć ten produkt.
Najświeższe informacje można obejrzeć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.
W tym celu trzeba założyć konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" trzeba wybrać właściwą wartość i zaznaczyć ją kliknięciem.
Premiera książki La Bestia dostała u nas ocenę 5.0 na 5 możliwych na bazie 1 głosu naszego użytkownika. Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika. Przyznaną raz ocenę można dowolnie modyfikować poprzez wybranie innej wartości w polu "Ocena". Wszystkie tytuły można oceniać jeszcze przed ich debiutem, dzięki czemu użytkownicy mogą wyrazić swoje oczekiwania i - w razie potrzeby - modyfikować swoje osądy po bliższym zapoznaniu się z nimi, gdy te będą już dostępne.
Przemysław Piotrowski jest twórcą książki La Bestia. W celu wyświetlenia listy książek tego autora przejdź do pola "Informacje" i kliknij w jego nazwisko albo kliknij utaj.
Wydawcą książki jest firma Czarna Owca. Żeby sprawdzić listę książek tego wydawcy należy przenieść się do zakładki "Informacje" i kliknąć w jego nazwę lub kliknąć utaj.
W tym celu należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę" dostępny nad polem "Informacje". Zgłosić można niepoprawne daty wydania, opisy, zwiastuny oraz obrazki.
Komentarze