niedziela, 26 maja

Oznaczenie treści
 

Portishead - Roseland NYC Live (25th Anniversary Edition)

(2024)
Alt

Obserwuj premierę
Ocena:


Portishead - Roseland NYC Live (25th Anniversary Edition)

Data premiery

piątek
26.04.2024
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Alternatywa
Arysta:
Ranking:
294   1358

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Jeden z najbardziej znanych i cenionych albumów koncertowych w historii skończył niedawno 25 lat. Pierwotna wersja „Roseland NYC Live” grupy Portishead ujrzała światło dzienne w listopadzie 1998 r. Nowe, jubileuszowe wydanie, którego przygotowanie nadzorował zespół jest bogatsze o dodatkowe utwory – „Undenied” i „Numb”, które były wcześniej dostępne jedynie w wersji wideo oraz pełną wersję „Western Eyes”, która wybrzmiewała w napisach końcowych koncertowego filmu. Ponadto fani usłyszą oryginalne wykonania „Sour Times” i „Roads” z Roseland (dotychczasowe wydania „Roseland NYC Live” zawierały nagrania tych utworów z innych koncertów)."Zawsze miałem w pamięci ten koncert, który zagraliśmy przed wydaniem naszego drugiego albumu To był pierwszy raz, kiedy publiczność usłyszała nowe utwory" - mówi Adrian Utley z Portishead, który nadzorował prace nad reedycją. – "Przygotowaliśmy program koncertu z myślą o zarejestrowaniu i wydaniu tego albumu. Przywiązywaliśmy wielką wagę do orkiestracji i do strony wizualnej. Nagraliśmy ten koncert w nieistniejącej już niestety legendarnej Sali Roseland Ballroom w Nowym Jorku, a później ruszyliśmy w roczną trasę koncertową. Reedycja zawiera trzy niewydane wcześniej utwory i zremasterowaliśmy je tak samo jak materiał znany z pierwotnego wydania" – dodaje.Podczas koncertu w Roseland Ballroom w 1997 r. muzykom Portishead towarzyszyła 28-osobowa orkiestra. Film i album koncertowy sprzedano w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. W programie występu znalazły się utwory z przełomowego, docenionego nagrodą Mercury debiutanckiego krążka „Dummy” oraz drugiego, imiennego albumu grupy.Tracklista:1. Humming

2. Cowboys

3. All Mine

4. Mysterons

5. Only You

6. Half Day Closing

7. Over

8. Glory Box

9. Sour Times

10. Roads

11. Strangers

12. Undenied

13. Numb

14. Western Eyes
Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Portishead - Roseland NYC Live (25th Anniversary Edition)? Kiedy wychodzi Portishead - Roseland NYC Live (25th Anniversary Edition)?
Data wydania płyty zaplanowana została na 26.04.2024. Nowa płyta Portishead z 2024 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2024 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Portishead - Roseland NYC Live (25th Anniversary Edition) data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 26 kwietnia 2024, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie