sobota, 27 lutego

Oznaczenie treści
 

Piotr Kuzio, Marcin Majchrzak, Grzegorz Suder - Sprint

(2019)
Sensacja

Obserwuj premierę
Ocena:
(5.0)

Oceń:


Piotr Kuzio, Marcin Majchrzak, Grzegorz Suder - Sprint

Data premiery

poniedziałek
25.02.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Sensacja i Kryminał
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Czy przy wszędobylskim systemie obserwacji i kontroli zbrodnia może ujść płazem?
Firma RCUS była szczytem marzeń wszystkich informatyków. Międzynarodowy potentat na rynku systemów komputerowych zatrudniał najlepszych i – jak wieść niosła – niezwykle dbał o ich zadowolenie i bezpieczeństwo. Ale czy na pewno?
W poniedziałkowy poranek do laboratorium RCUS zostają wezwani podinspektor Skalski i komisarz Walczak. Znaleziono ciało zamordowanego mężczyzny. Policjanci rozpoczynają mozolne przesłuchania, przy czym nie angażują się zbytnio, pewni, że przy rozbudowanym systemie monitoringu i kontroli przejść zidentyfikowanie sprawcy będzie formalnością. Jednak elektroniczne ślady okazują się sfałszowane, jednoznaczne dowody – podrzucone. Policjanci próbują odnaleźć się w nowych dla siebie realiach, w czym pomóc ma im aspirant Czerski, specjalista "od komputerów". Z każdym dniem śledztwo komplikuje się coraz bardziej...Recenzje (1)

Data publikacji: 2019-06-05
Ocena: 5/5

Ludzie firmy

Debiutancka powieść autorstwa trzech pracowników informatycznej korporacji to nowy i donośny głos na scenie polskiej powieści kryminalnej. Niesamowite intrygi, fabularne niepodzianki, nagłe zwroty akcji i narastające napięcie – oto znak firmowy literackiego tria. 

Piotr Kuzio, Marcin Majchrzak i Grzegorz Sunder pochodzą z różnych miast, ale połączyła ich praca w jednej firmie. Praca oraz pasja do gier, filmów i książek. W pewnym momencie przyjaciele postanowili samodzielnie stworzyć porywającą opowieść o zbrodni popełnionej w miejscu, które jest im doskonale znane z autopsji. Plany przerodziły się w liczący ponad sześćset siedemdziesiąt stron kryminał, który można odczytywać na różnych poziomach. 

Akcja "Sprintu" rozgrywa się przede wszystkim na terenie międzynarodowej firmy RCUS. To marzenie wziętych i ambitnych informatyków. Można tu spełnić się zawodowo, rozwijać, awansować i zarabiać wielkie pieniądze. 

RCUS to świat shierarchizowany, oferujący wielkie możliwości, ale wymagający w zamian bezwzględnej lojalności, podporządkowania i dyzpozycyjności. A takie oczekiwania muszą rodzić konflikty. 

Pewnego dnia na terenie firmy znalezione zostają zwłoki utalentowanego pracownika. Sprawę badają śledczy Skalski i Walczak, niesamowity i zapadający w pamięć duet. Ponieważ panowie są na bakier z komputerowymi nowinkami, a hermetyczny język informatyków jest dla nich niezrozumiały, do pomocy dostają znacznie młodszego aspiranta Czerskiego. 

Wydawać by się mogło, że w miejscu naszpikowanym kamerami odtworzenie ostatnich chwil ofiary będzie fraszką. Okazuje się jednak, że tak nie jest. W dodatku szefostwo firmy stara się ukryć prawdziwą przyczynę śmierci swego pracownika, a wśród załogi rodzą się różne spekulacje na temat tego, co dzieje się w korporacji. A dzieje się wiele i wcale nie są to uczciwe zagrywki. 

Pasjonujące jest śledzenie poszczególnych etapów śledztwa, które gmatwa się coraz bardziej. Kto i dlaczego zabił? I czy będą kolejne ofiary? 

To tylko niektóre pytania towarzyszące czytelnikowi podczas lektury. 

Powieść "Sprint" jest nie tylko świetnie skonstruowanym, wielowątkowym kryminałem o spiętrzonej intrydze. To również proza ukazująca prawdziwe oblicze i mechanizmy działania wielkich firm, w których wszystko nastawione jest na zysk, a człowiek jest potrzebny tak długo, jak długo poświęca całego siebie dla pracy. Podobnie rzecz ma się ze światem mediów, które odgrywają tu znaczącą rolę. 

Całość napisana jest błyskotliwie, interesująco i wciągająco. Trudno oderwać się od lektury, więc warto zarezerwować sobie na nią czas. 

Autorom udało się połączyć powagę z poczuciem humoru oraz wprowadzić do treści ciekawe wątki obyczajowe związane z osobistym życiem policjantów. 

Duży plus należy się też za język – barwny, plastyczny, soczysty. Jest on, co prawda, przesycony fachową terminologią, niezrozumiałą dla zwykłego zjadacza chleba, ale dzięki sprytnym zabiegom fabularnym, na przykład wprowadzeniu postaci Czerskiego, który staje się dla starszych policjantów kimś w rodzaju informatycznego tłumacza, także czytelnik-amator nie ma problemów ze zrozumieniem szyfru, jakim posługują się pracownicy firmy. 

Czyta się szybko i z emocjami – to naprawdę bardzo udany debiut!

BEATA IGIELSKA 

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź


Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy ma mieć miejsce premiera książki Sprint?

Książka Sprint ma pojawić się 25 lutego 2019 (premiera w Polsce). W celu sprawdzenia daty z innego regionu należy wybrać odpowiednią flagę. W ustawieniach konta można zmienić domyślnie wyświetlany region dla premier z różnych kategorii.

W jaki sposób można śledzić aktualne wieści o premierze?

Aby otrzymywać najświeższe informacje o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę powiadomić o książce inne osoby. Jak tego dokonać?

Książkę można zarekomendować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile pieniędzy trzeba zarezerwować na książkę?

Aby sprawdzić jaka jest cena książki Sprint kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę zamówić książkę Sprint. W którym sklepie mogę kupić ten produkt?

Książkę można znaleźć tutaj. Wszystkie sklepy można znaleźć na liście "Gdzie kupić?" usytuowanej po prawej stronie.

Na jakiej stronie przeglądnę najświeższe komunikaty odnośnie książki?

Aby obejrzeć najświeższe raporty należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

W jaki sposób mogę przypisać notę dla tego produktu?

W tym celu trzeba założyć nowe konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" trzeba wybrać właściwą wartość i zatwierdzić ją kliknięciem.

Jaką metodą wyliczona została ocena?

Premiera książki Sprint uzyskała u nas ocenę 5.0 na 5 możliwych na podstawie 1 głosu naszego użytkownika. Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy głównie od stażu użytkownika. Użytkownicy w każdej chwili mogą zmienić wcześniej przyznaną notę korzystając z opcji "Ocena". Oceny można wystawiać jeszcze przed premierą danego tytułu, a następnie modyfikować je w razie potrzeby.

Który pisarz odpowiedzialny jest za tę książkę?

Piotr Kuzio, Marcin Majchrzak, Grzegorz Suder to osoba odpowiedzialna za stworzenie książki. Kliknij utaj albo w nazwisko autora, aby poznać inne książki przez niego stworzone.

Który wydawca chce wydać tę książkę?

Wydawcą książki jest Zysk i S-ka. Żeby poznać inne książki od tego wydawcy należy kliknąć utaj lub w jego nazwę w polu "Informacje".

Zaobserwowałem na stronie mylne informacje. W jaki sposób mogę to zgłosić?

W tym celu należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę" umieszczony nad polem "Informacje". Do poprawy zgłosić można między innymi nieaktualne daty, opisy oraz okładki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Piotr Kuzio, Marcin Majchrzak, Grzegorz Suder - Sprint? Kiedy wychodzi Piotr Kuzio, Marcin Majchrzak, Grzegorz Suder - Sprint?
Data wydania książki zaplanowana została na 25.02.2019. Nowa książka Piotr Kuzio, Marcin Majchrzak, Grzegorz Suder z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Piotr Kuzio, Marcin Majchrzak, Grzegorz Suder - Sprint data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 25 lutego 2019, poniedziałek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie