środa, 21 kwietnia

Oznaczenie treści
 

Piotr Kitrasiewicz - Cień Stalina nad Polską. Opowieści biograficze: Broniewski, Tuwim, Gałczyński, Boy-Żeleński

(2019)
Biografie

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Piotr Kitrasiewicz - Cień Stalina nad Polską. Opowieści biograficze: Broniewski, Tuwim, Gałczyński, Boy-Żeleński

Data premiery

środa
13.03.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biografie
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Tadeusz Boy-Żeleński, Julian Tuwim, Władysław Broniewski, Konstanty Ildefons Gałczyński – tuzy polskiej literatury, którym przyszło żyć w nieludzkich czasach. Każdego z nich omroczył cień Stalina.
Stalinizm na ziemiach polskich, przyniesiony na obcych bagnetach, stawiał naszych pisarzy w obliczu moralnych dylematów i tragicznych wyborów. Żeby istnieć jako twórcy, musieli ustawiać się razem z innymi w jednym chórze piewców krwawego, kremlowskiego tyrana. Dramatyczne kompromisy z władzą podejmowali najwięksi i dotąd niezależni, szczególnie pożądani przez reżim. Tak było jeszcze w latach 1939-1941 w zajętym przez Sowietów Lwowie, w którym Tadeusz Boy-Żeleński usiłował lawirować w obliczu najwyższego zagrożenia, z jednej strony idąc na kompromisy z władzą, a z drugiej kontynuując swoją wcześniejszą rolę propagatora literatury francuskiej. Tak było również w pierwszym okresie powojennym, kiedy wcześniejszy piewca proletariatu mający opinię niezależnego, Władysław Broniewski, oszukiwał samego siebie, że jego "Słowo o Stalinie" jest wielkim osiągnięciem poetyckim; kiedy Julian Tuwim wychwalał tyrana w przekonaniu, iż komunizm jest najlepszym "lekarstwem" na antysemityzm, a Konstanty Ildefons Gałczyński, metafizyczny liryk, starał się zadowolić władzę, żeby po prostu mieć z czego żyć. O tych czterech ludziach, uwikłanych w zbrodniczy system umysłowego zniewolenia, jest ta książka.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy będzie można czytać książkę Cień Stalina nad Polską. Opowieści biograficze: Broniewski, Tuwim, Gałczyński, Boy-Żeleński?

Książka debiutowała będzie 13 marca 2019 (premiera w Polsce). Wyświetlaną datę można zmienić kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślnie wyświetlany region może zostać zmieniony w ustawieniach konta.

Chcę otrzymywać najnowsze raporty o zmianach dotyczących książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby być informowanym na bieżąco o zmianach należy dodać książkę do listy "Moje premiery". W tym celu kliknij w opcję "Obserwuj premierę" dostępną na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę polecić książkę znajomym. Jak mogę to zrobić?

Książkę można polecić poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Jak duży wydatek stanowi książka?

Żeby dowiedzieć się ile trzeba wydać na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę kupić książkę Cień Stalina nad Polską. Opowieści biograficze: Broniewski, Tuwim, Gałczyński, Boy-Żeleński. W którym sklepie można zakupić ten produkt?

Książkę Cień Stalina nad Polską. Opowieści biograficze: Broniewski, Tuwim, Gałczyński, Boy-Żeleński można zamówić tutaj. Wszystkie sklepy można znaleźć na liście "Gdzie kupić?" usytuowanej po prawej stronie.

Gdzie mogę znaleźć najświeższe newsy dotyczące książki?

Aby przeczytać świeże komunikaty należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Jak mogę przypisać notę dla tego tytułu?

Aby ocenić książkę trzeba wyznaczyć odpowiednią wartość w skali od 1 do 5, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Opcja ta dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Jaką metodą zliczona została nota książki?

Premiera książki Cień Stalina nad Polską. Opowieści biograficze: Broniewski, Tuwim, Gałczyński, Boy-Żeleński nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat napisał tę książkę?

Piotr Kitrasiewicz to autor tej książki. Kliknij utaj albo w nazwisko autora, żeby wyświetlić inne książki przez niego napisane.

Kto ma w planach wydanie tej książki?

Wydawnictwo MG czuwa nad wydaniem książki. Inne książki wydane przez to wydawnictwo można znaleźć utaj albo kliknąć w jego nazwę zamieszczoną w zakładce "Informacje".

Dostrzegłem na tej stronie nieprecyzyjne dane. W jaki sposób można je skorygować?

Aby to zrobić należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik znajduje się nad polem "Informacje". Poprawić można nieprawidłowe daty, opisy, okładki oraz dodać nowe trailery.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Piotr Kitrasiewicz - Cień Stalina nad Polską. Opowieści biograficze: Broniewski, Tuwim, Gałczyński, Boy-Żeleński? Kiedy wychodzi Piotr Kitrasiewicz - Cień Stalina nad Polską. Opowieści biograficze: Broniewski, Tuwim, Gałczyński, Boy-Żeleński?
Data wydania książki zaplanowana została na 13.03.2019. Nowa książka Piotr Kitrasiewicz z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Piotr Kitrasiewicz - Cień Stalina nad Polską. Opowieści biograficze: Broniewski, Tuwim, Gałczyński, Boy-Żeleński data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 13 marca 2019, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie