niedziela, 23 września

Oznaczenie treści
 

Patrycja Bukalska - Sierpniowe dziewczęta'44

(2013)
Historia

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Patrycja Bukalska - Sierpniowe dziewczęta'44

Data premiery

piątek
20.09.2013
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Książka Sierpniowe dziewczęta′44 składa się z opowieści ponad 20 uczestniczek Powstania Warszawskiego.Miały zwykle17, 18 lat, nie więcej niż dwadzieścia parę.„Co to znaczy: kobiety w Powstaniu? Myśmy walczyły jak mężczyźni, przeżyłyśmy to samo co oni. Ja nie widzę powodu żeby szukać w tym jakiegoś kobiecego spojrzenia”. „Gdyby mi powiedzieli, że nie jestem żołnierzem, to bym się oburzyła. Ale znałam swoje miejsce w szeregu”. Kobiety pamiętają i mówią inaczej – więcej w ich opowieściach wspomnień o innych, o bliskich, o kolegach. Ich spojrzenie jest mniej egocentryczne; więcej w nim uważnej obserwacji, szczegółu, a mniej bohaterstwa i fanfar.Trudno powiedzieć ile ich dokładnie było. Łączniczki, sanitariuszki, minerki, peżetki, po prostu żołnierze. Czasem walczyły na pierwszej linii, czasem wykonywały szarą pracę na tyłach: gotowały, prały, opatrywały rannych. Bez nich nie była możliwa ani konspiracja przed Powstaniem, ani samo Powstanie. Ryzykowały tak samo jak ich koledzy i często płaciły tę samą cenę – życie. To jest ich opowieść. Uczestniczki Powstania Warszawskiego mówią o walce, smaku wolności, miłości, śmierci i marzeniach.
 


Patrycja Bukalska (ur. 1972) jest dziennikarką „Tygodnika Powszechnego”. Od lat zajmuje się historią, przeprowadziła szereg wywiadów dla Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego, współpracowała z Amerykańskim Muzeum Pamięci Holokaustu w Waszyngtonie. Jej debiutancka książka „Rysiek z Kedywu” wydana w 2009 r. znalazła się w finale konkursu na Książkę Historyczną Roku w kategorii „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”.
 
 Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Patrycja Bukalska - Sierpniowe dziewczęta'44? Kiedy wychodzi Patrycja Bukalska - Sierpniowe dziewczęta'44?
Data wydania książki zaplanowana została na 20.09.2013. Nowa książka Patrycja Bukalska z 2013 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2013 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Patrycja Bukalska - Sierpniowe dziewczęta'44 data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 20 września 2013, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie