czwartek, 30 marca

Oznaczenie treści
 

Patricia Lockwood - Nikt o tym nie mówi

(2023)
Powieść

Obserwuj premierę
Ocena:


Patricia Lockwood - Nikt o tym nie mówi

Data premiery

środa
22.03.2023
8 dni temu
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
116   172

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Książka "onieśmielająco utalentowanej autorki" ("The New York Times Book Review") stawiająca pytanie: Czy jest życie po Internecie?
Na początku tej ogromnie aktualnej i wymykającej się podziałom gatunkowym książki kobieta, która niedawno zyskała rozpoznawalność dzięki postom zamieszczanym w mediach społecznościowych, podróżuje po całym świecie, by spotykać się z zakochaną w niej publicznością. Jest przytłoczona lawirowaniem w meandrach nowego języka i obyczajów tego, co nazywa "portalem", i nie potrafi się pozbyć poczucia, że ten chór nieprzeliczonych głosów dyktuje jej myśli. Gdy na horyzoncie zaczynają majaczyć zagrożenia egzystencjalne – zmiana klimatu, niestabilność gospodarcza, epidemia samotności, dojście do władzy nienazwanego dyktatora – kobieta swoimi postami coraz głębiej zatapia się w pustce portalu. Lawina obrazów, szczegółów i odniesień stwarza pejzaż post-rozsądku, post-ironii, post-wszystkiego. "Czy jesteśmy w piekle?" – pytają się nawzajem obywatele portalu. "Czy wszyscy będziemy to robić aż do śmierci?".
Przez ten chaos przebijają się dwie wiadomości od matki: "Coś poszło nie tak" i "Jak szybko możesz przyjechać?". Gdy prawdziwe życie zderza się z narastającym absurdem portalu, kobieta konfrontuje się ze światem, który wydaje się zawierać zarówno mnóstwo dowodów na istnienie dobra, empatii i sprawiedliwości, jak i mnóstwo świadectw, że jest wprost przeciwnie.
Fragmentaryczna i wszechogarniająca, przenikliwa i autentyczna książka Nikt o tym nie mówi jest listem miłosnym do nieskończonego skrolowania, a jednocześnie głęboką, współczesną medytacją na temat miłości, języka i związków międzyludzkich wygłoszoną przez bardzo osobny i wyjątkowy głos literatury amerykańskiej.
To opowieść o istnieniu podzielonym na dwie połowy. O tym, co się wydarza, gdy prawdziwe życie zderza się z narastającym absurdem świata udostępnianego za pośrednictwem ekranu. Opowieść o życiu w świecie, który wydaje się zawierać zarówno mnóstwo dowodów na istnienie dobra, empatii i sprawiedliwości, jak i mnóstwo świadectw, że jest wprost przeciwnie. To medytacja na temat miłości, języka i związków międzyludzkich wygłoszona przez jeden z najoryginalniejszych głosów naszych czasów.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Patricia Lockwood - Nikt o tym nie mówi? Kiedy wychodzi Patricia Lockwood - Nikt o tym nie mówi?
Data wydania książki zaplanowana została na 22.03.2023. Nowa książka Patricia Lockwood z 2023 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2023 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Patricia Lockwood - Nikt o tym nie mówi data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 22 marca 2023, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie