Orkiestra Św. Mikołaja - Mody i kody(2016) | Folk |
„Mody i kody” – twórcza kontynuacja tradycji dzięki tworzeniu inspirowanej nią muzyki. Orkiestra św. Mikołaja od lat plasuje się w czołówce polskich zespołów folkowych. Rozpoznawalną cechą kapeli jest akustyczne brzmienie, wydobywane z niezwykłych instrumentów strunowych takich jak dutar i cymbały, smyczkowych – mazanki, skandynawska nyckelharpha i całej gamy tradycyjnych instrumentów dętych. To one w dużej mierze tworzą specyficzny i niepowtarzalny koloryt brzmienia zespołu nadając mu mistyczną aurę. Orkiestra jako jedna z pierwszych kapel wprowadziła do repertuaru muzykę inspirowaną słowiańskim folklorem muzycznym, przede wszystkim polskim, łemkowskim i huculskim i tym inspiracjom pozostała wierna do dziś. A tak sam zespół objaśnia inspiracje słowne i muzyczne zawarte na płycie: Jeśli chodzi o mody, można je rozumieć dwojako – albo klasycznie jako modne style, albo jako skrót od słowa „modyfikacja”, który dobrze znają komputerowi gracze. Jedna gra ma wiele modów. Pojęcie modu to znak czasu. Od zawsze dla każdej ludowej piosenki szukaliśmy, na jakim modzie najfajniej się ją gra, ale dopiero teraz umiemy to nazwać. Tytułowe kody to – oprócz źródłowego kodu polskiej wsi – przede wszystkim dwa bardzo charakterystyczne i osłuchane kody muzyczne: przeboje ludowej estrady i technika melodeklamacji, dziś najbardziej rozpowszechniona w wersji hip-hop czy ragamuffin, ale od zawsze istniejącą w kulturze tradycyjnej na granicy mowy i śpiewu. Dzięki temu połączeniu udało nam się stworzyć piosenki stosunkowo proste a jednocześnie melodyjne i opisujące konkretne sytuacje czy historie, co w muzyce ludowej nie jest regułą. Większość z nich da się zagrać i zaśpiewać ze znajomymi na imprezie, do czego gorąco zachęcamy.
„Mody i kody” to 12. album w historii Orkiestry św. Mikołaja. Słowa i muzyka: tradycyjne
Lista utworów:
1. Plon
2. Hosadyna
3. Mazureczek
4. Kasia
5. Krakowiak II
6. Maciek
7. Oberek
8. Żyd
9. Kumłykowa śpiewanka
10. Rutka
11. Przyśpiewki
Płyta ma być dostępna 8 kwietnia 2016 (data wydania w Polsce).
Aby być powiadamianym na bieżąco o aktualnościach należy dodać płytę do listy "Moje premiery". W tym celu kliknij w opcję "Obserwuj premierę" dostępną na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.
Premierę można polecić znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Aby dowiedzieć się ile należy zapłacić za płytę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.
Płyta jest do dostania tutaj. Aby zobaczyć więcej sklepów należy przejść do zakładki "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.
Bieżące materiały można przeglądnąć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.
Żeby tego dokonać trzeba zaznaczyć właściwą ocenę w skali 1-5, a następnie zatwierdzić wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.
Premiera płyty Mody i kody nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Orkiestra św. Mikołaja jest autorem płyty. Aby zobaczyć listę płyt stworzonych przez tego artystę kliknij w jego nazwę w polu "Informacje" lub kliknij utaj.
Żeby zgłosić korektę należy wypełnić formularz znajdujący się tutaj. Funkcja ta pozwala na zgłoszenie uaktualnienia informacji takich jak data wydania czy modyfikacja opisu, a także umożliwia dodanie nowych zwiastunów, trailerów, okładek lub plakatów.
Komentarze