sobota, 4 grudnia

Oznaczenie treści
 

Olga Anna Czeranowska - Prestiż zawodowy w perspektywie indywidualnej

(2021)
Nauka

Obserwuj premierę
Ocena:


Olga Anna Czeranowska - Prestiż zawodowy w perspektywie indywidualnej

Data premiery

piątek
08.10.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Nauka
Ranking:
1691   3444

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Prestiż zawodowy jest jednym z klasycznych tematów socjologii już od początków XX wieku. Jest to pojęcie niejednoznaczne i trudne do zdefiniowania. Co więcej, znaczna część badań dotyczących prestiżu uwzględnia jedynie perspektywę makrostrukturalną – jak poszczególne grupy zawodowe są postrzegane przez ogół społeczeństwa i którym z nich przypisywany jest najwyższy prestiż.
Opisane w tej książce badanie (przeprowadzone w ramach pracy doktorskiej autorki) miało na celu uzupełnienie dotychczasowej refleksji nad prestiżem o perspektywę indywidualną. Projekt badawczy, łączący ilościowe i jakościowe techniki zbierania danych, pozwolił na przeanalizowane w jaki sposób prestiż zawodowy jest odczuwany i przeżywany przez osoby należące do wysoko prestiżowych grup zawodowych. Na podstawie zebranych danych zaproponowana została definicja prestiżu zawodowego oparta na trzech binarnych opozycjach:
prestiż zewnętrzny / prestiż wewnętrzny,
prestiż zawodu / prestiż osoby,
prestiż funkcjonalny / prestiż niefunkcjonalny.
W badaniu uwzględniona została perspektywa płci kulturowej jako ważnego czynnika wpływającego na całokształt funkcjonowania jednostek na rynku pracy.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Olga Anna Czeranowska - Prestiż zawodowy w perspektywie indywidualnej? Kiedy wychodzi Olga Anna Czeranowska - Prestiż zawodowy w perspektywie indywidualnej?
Data wydania książki zaplanowana została na 08.10.2021. Nowa książka Olga Anna Czeranowska z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Olga Anna Czeranowska - Prestiż zawodowy w perspektywie indywidualnej data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 8 października 2021, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie