niedziela, 18 listopada

Oznaczenie treści
 

Norbert Mappes-Niediek - Biedni Romowie, źli Cyganie. Stereotypy i rzeczywistość

(2014)
Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Norbert Mappes-Niediek - Biedni Romowie, źli Cyganie. Stereotypy i rzeczywistość

Data premiery

poniedziałek
03.11.2014
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Dlaczego Romowie nie wychodzą z biedy w Europie Wschodniej? Czy są biedni, ponieważ są dyskryminowani, czy też są dyskryminowani, ponieważ są biedni? Nie lubią pracować, dopuszczają się przestępstw, a może są głupsi od innych? Takie pytania, choć najczęściej zadawane półgłosem, padają często. Odpowiedź oczywiście jest znana: „Typowi Romowie”. Długoletni korespondent na Bałkanach, Norbert Mappes-Niediek, bada fakty i dochodzi do zaskakujących wniosków. Jednocześnie poddaje zasadniczej krytyce politykę europejską wobec Romów i wspierany przez nią Gypsy industry oraz wskazuje drogi alternatywne. To, co pozytywnie kojarzy się nam ze słowem „Cygan”: żywiołowa muzyka i taniec, barwne stroje, romantyczne wędrówki taborami po świecie, bez niewolniczego przywiązania do miejsc i rzeczy – zostaje zaraz przyćmione skojarzeniami negatywnymi, które tłumią zainteresowanie Cyganami. Uprzedzenia te skutecznie utrudniają obiektywną analizę przyczyn, dla których ta grupa znajduje się w tak trudnej sytuacji ekonomicznej. Książka traktuje o Cyganach: w poszczególnych rozdziałach mówi się o ich języku, pochodzeniu, tradycjach, historii, obyczajach, ale wszystko to jest podporządkowane jednemu celowi – próbie odpowiedzi na pytanie, jak można pomóc tym ludziom wyjść z zaklętego kręgu biedy, w którym znaleźli się nie tylko, i jak pokazuje autor, nie przede wszystkim, z własnej winy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Norbert Mappes-Niediek - Biedni Romowie, źli Cyganie. Stereotypy i rzeczywistość? Kiedy wychodzi Norbert Mappes-Niediek - Biedni Romowie, źli Cyganie. Stereotypy i rzeczywistość?
Data wydania książki zaplanowana została na 03.11.2014. Nowa książka Norbert Mappes-Niediek z 2014 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2014 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Norbert Mappes-Niediek - Biedni Romowie, źli Cyganie. Stereotypy i rzeczywistość data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 3 listopada 2014, poniedziałek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie