
Niklas Liepe - The New Paganini Project(2018) | Klasyka |


Sony Classical zaprasza do wysłuchania unikalnego albumu zatytułowanego "The New Paganini Project".
Usłyszymy 24 kaprysy na skrzypce solo Niccolo Paganiniego z akompaniamentem orkiestry. Usłyszymy opracowania autorów takich jak: Andreas Tarkmann, Stephan Koncz, Gérard Tamestit i inni. Siedem z tych opracowań bazowało na doskonałych aranżacjach autorstwa Buscha, Schumanna, Thibaud, Kreislera, Szymanowskiego i Pilati.
Wykonawcą jest utalentowany młody skrzypek niemiecki Niklas Liepe. Pochodzący z Getyngi artysta urzeka słuchaczy czystością i jasnością gry oraz "słodyczą skrzypiec, których miękkie i emocjonalne dźwięki oczarowują".
Towarzyszy mu Deutsche Radio Philharmonie Saarbrücken und Kaiserslautern, dyryguje Gregor Bühl.
Lista utworów:
Niccolo Paganini (1782 - 1840) 24 Caprices for violin solo op. 1 [1802- 1817]
24 Caprices for solo violin with newly composed orchestral accompaniment
1. Caprice no. 1 in E major
2. Caprice no. 2 in B minor
3. Caprice no. 3 in E minor
4. Caprice no. 4 in C minor
5. Caprice no. 5 in A minor
6. Caprice no. 6 in G minor
7. Caprice no. 7 in A minor
8. Caprice no. 8 in E-flat major
9. Caprice no. 9 in E major "La Chasse“
10. Caprice no. 10 in G minor
11. Caprice no. 11 in C major
12. Caprice no. 12 in A-flat major
13. Caprice no. 13 in B-flat major
14. Caprice no. 14 in E-flat major
15. Caprice no. 15 in E minor
16. Caprice no. 16 in G minor
17. Caprice no. 17 in E-flat major
18. Caprice no. 18 in C major
19. Caprice no. 19 in E-flat major
20. Caprice no. 20 in D major
21. Caprice no. 21 in A major
22. Caprice no. 22 in F major "La Chasse"
23. Caprice no. 23 in E-flat major
24. Caprice no. 24 in A minor "Paganini-Variations"
25. Bonus: Paganini-Jazz (2007)

Płyta The New Paganini Project będzie debiutować 16 marca 2018 (premiera w Polsce).
Aby otrzymywać wieści o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Zmiany można zobaczyć na stronie "Aktualności" lub otrzymać powiadomienie we wiadomości e-mail.
Premierę można zarekomendować poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Aby zobaczyć ile trzeba zapłacić za płytę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.
Płyta jest do zakupu tutaj. Więcej sprzedawców znajduje się na liście "Gdzie kupić?".
Bieżące wieści można poczytać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.
Aby ocenić płytę trzeba wskazać konkretną wartość w skali 1-5, a następnie przypieczętować wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.
Premiera płyty The New Paganini Project nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Niklas Liepe jest twórcą płyty. Lista płyt wyprodukowanych przez tego artystę znajduje się utaj.
Wytwórnia Sony jest odpowiedzialne za wydanie płyty. Aby zobaczyć listę płyt wydanych przez tego wydawcę kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.
Aby tego dokonać należy skorzystać z opcji "zgłoś poprawkę" dostępnej nad polem "Informacje". Zgłaszać można błędne daty premiery, opisy, okładki lub plakaty oraz zwiastuny.
16 marca 2018, piątek
Komentarze