Neil Fiore - Nawyk samodyscypliny. Zaprogramuj wewnętrznego stróża(2016)Neil Fiore - Now Habit: A Strategic Program for Overcoming Procrastination and Enjoying Guilt-Free Play | Audiobook |
Co masz zrobić dziś, zrób dziś.
Zmieniaj obawę przed działaniem w potężną siłę napędową.
Zastąp wygórowany perfekcjonizm i lęk przed porażką sumiennym wykonywaniem zadań.
Rób więcej w krótszym czasie - poznaj "stan przepływu" i inne fascynujące cechy swojego mózgu.
Plan na resztę dnia:
skończyć obiecany raport z przeprowadzonej kampanii,
stworzyć podanie o dotację,
odebrać dziecko ze szkoły muzycznej,
zadzwonić do siostry i pocieszyć ją po rozstaniu z ukochanym,
umówić się na wizytę lekarską,
zrobić zakupy na planowane sobotnie przyjęcie,
skontaktować się z mediami w sprawie konferencji,
oddać samochód do mechanika,
napisać plan zebrania zarządu i działu sprzedaży.
"Muszę", "powinienem", "nie mogę", "nie mam czasu", "później, a najlepiej jutro" - te myśli zwykle nachodzą cię kolejno, kiedy zastanawiasz się, czym powinieneś zająć się w danej chwili i jakie sprawy skończyć przed zachodem słońca. Odczuwasz bezsilność, patrząc na niekończącą się listę zadań, ciągle się denerwujesz i wzbraniasz przed działaniem, by na koniec poczuć, że jesteś zupełnie sparaliżowany i niezdolny do czynu.
Taka sytuacja może mieć kilka przyczyn: zbyt duże obciążenie obowiązkami, obawa przed szybko uciekającym czasem, niejasne sprecyzowanie celów, frustracja i niespełnienie, strach przed krytyką czy też niska samoocena. Odkładając działanie na później, skupiasz się na swoim lęku przed jego rozpoczęciem lub zakończeniem. Kulisz się, słysząc świst mijających cię terminów, i nie myślisz już nawet o tym, by działać! Jednak to może się zmienić i na pewno tak właśnie się stanie, kiedy wypróbujesz ćwiczenia zawarte w tej książce.
Nie odkładaj na później przeczytania tego podręcznika.
Poznaj siłę motywacji, rozmowy z samym sobą i tworzenia nie-harmonogramu.
Znajdź czas na pracę i rozrywkę.
Zostań człowiekiem czynu!
"Zdrowy człowiek pragnie działania, które przynosi efekty, oraz wysokiej jakości życia. "
George Bernard Shaw
Książka debiutowała będzie 22 stycznia 2016 (premiera w Polsce).
Aby dostawać bieżące doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. O zmianach poinformujemy wysyłając wiadomość na podany adres e-mail, a także opublikujemy je na stronie "Aktualności".
Premierę można polecić innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
W celu sprawdzenia ile trzeba zarezerwować na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.
Nawyk samodyscypliny. Zaprogramuj wewnętrznego stróża można znaleźć tutaj. Sklepy sprzedające ten produkt znajdują się po prawej stronie.
W celu przeglądania świeżych wieści należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.
Aby tego dokonać należy zaznaczyć należytą ocenę od 1 do 5, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.
Premiera książki Nawyk samodyscypliny. Zaprogramuj wewnętrznego stróża nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Neil Fiore to autor tej książki. Kliknięcie utaj spowoduje wyświetlenie listy pozostałych książek od tego autora. Z funkcji tej można również skorzystać przechodząc do pola "Informacje" i klikając w nazwisko pisarza.
Za wypuszczenie książki odpowiedzialna jest firma Helion. Aby sprawdzić inne książki wydane przez tę firmę kliknij w jej nazwę lub kliknij utaj.
Aby to zrobić należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik dostępny jest nad polem "Informacje". Do poprawy zgłosić można między innymi nieaktualne daty, opisy oraz okładki.
Komentarze