Natalia Drabek, Michał Unolt, Michał Franaszek - Poznań i okolice. Wycieczki i trasy rowerowe. Wydanie 1(2012) | Podróże |
Przewodnik rowerowy Poznań i okolice powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą łączyć aktywny wypoczynek z poznawaniem atrakcji krajoznawczych regionu, w którym mieszkają. Trasy zaplanowano tak, by każdy mógł je przejechać - mają rekreacyjny charakter, są stosunkowo krótkie i łatwe technicznie. Opisom wycieczek towarzyszą zdjęcia, mapy i profile wysokościowe. Całość uzupełnia zwięzły poradnik. Mamy nadzieję, że przewodnik spełni swoje zadanie, zachęcając do odkrywania niezwykłych miejsc, położonych często "tuż za miedzą". Zapraszamy na rowerowy szlak!
Natalia Drabek - najmłodsza i najbardziej planowana z szóstki rodzeństwa; z pochodzenia tarnogórzanka, z zawodu poznański geograf (tyle że "na urlopie"). Podróżniczka, trochę marzycielka, nieco perfekcjonistka, która chce od życia ciągle czegoś nowego. Na swoim Herkulesie (wiekowej "holenderce" niczym z targu staroci) przemierzyła Wielkopolskę wzdłuż i wszerz. Pewnie za sprawą tabliczki czekolady, która ratuje ją w kryzysowych momentach. Marzy, żeby nauczyć się latać, mimo że przy starcie samolotu bolą ją uszy.
Michał Unolt - jedynak, chociaż kiedyś miał chomika. Poznaniak, z wykształcenia administratywista (trudne słowo, którego uczył się przez pięć lat studiów), z zamiłowania już nie bardzo. Uwielbia podróże, góry, rajdy przygodowe, fotografię i dobre jedzenie. Lubi się porządnie zmęczyć. Parę lat temu przejechał całą Norwegię na rowerze od dziadka i była to jedna z jego najlepszych wypraw. Nie lubi czerwonej herbaty, czekolady z miętą i ciepłego mleka. Marzy o podróży do Ameryki Południowej, powrocie w Himalaje i do Afryki.
Michał Franaszek - Odkąd na 2. roku studiów dzięki swojemu przyjacielowi Piotrowi Pałce dostrzegł piękno rowerowych podróży, w pokonywanej na dwóch kółkach przestrzeni nieustannie szuka inspiracji do pracy i do życia. Od 1998 r. zrealizował dziesięć autorskich projektów rowerowych, pokonując w sumie ponad 7,5 tys. km po polskich drogach i ścieżkach. Poznał w ten sposób mozaikę kultury i krajobrazu, jaką odnaleźć można w kraju nad Wisłą. Upodobawszy sobie Bałkany jako najbardziej niezwykłe miejsce na ziemi, wraca na południe Europy (na rowerze) co rok, czerpiąc entuzjazm od mieszkających tam ludzi. Podróżuje często według książkowych kluczy - jak choćby po Armenii i Gruzji w poszukiwaniu miejsc, o których w swojej książce Kirgiz schodzi z konia pisał Ryszard Kapuściński. Jest założycielem Klubu Rowerowego FOCUS, który od dwóch lat propaguje w Krakowie rzecz banalną, ale piękną zarazem - poznawanie okolic Krakowa poprzez krajoznawczą rekreację rowerową.
Komentarze