
Monika Wąs - Dymny. Życie z diabłami i aniołami(2016) | Biografie |


Artysta genialny i przeklęty.
Pierwsza biografia Wiesława Dymnego.
Agresywny awanturnik i prowokator. Żył z pożarem w głowie, nieuchronnie zmierzał ku samozagładzie. Taki polski James Dean. Tajemnica jego przedwczesnej śmierci wiedzie do mrocznych archiwów SB.
Niepoprawny romantyk. Kochał miłością straceńczą. Jego małżeństwo z Anną Dymną było na ustach wszystkich. Była miłością jego życia. Ona do dziś uważa go za życiowego przewodnika.
Genialny i wszechstronny. Trwonił talenty, gardził sławą. Stworzył Piwnicę pod Baranami. Dziś pozostaje legendą, niezapomnianym twórcą piosenki "Czarne anioły" i skeczu "Na przykład Majewski".
Wiesław Dymny przeszedł do historii, ale on tu jeszcze wróci!
"Z nim wszystko było możliwe. "
Anna Dymna
"Wieśkowi wszystko dosłownie paliło się w rękach. "
Zygmunt Konieczny, kompozytor
"Tacy ludzie zdarzają się raz na kilkaset lat albo w ogóle. "
Andrzej Jerzy Nowak, krakowski jazzman

Książka będzie udostępniona 17 lutego 2016 (data wydania w Polsce).
Aby otrzymywać bieżące informacje o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.
Tytuł polecić można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej sekcji strony.
Aby dowiedzieć się ile trzeba wydać na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.
Książka jest do zakupu tutaj. Sklepy sprzedające ten produkt znajdują się po prawej stronie.
Aby zobaczyć najnowsze informacje należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.
Aby ocenić książkę trzeba zaznaczyć właściwą wartość od 1 do 5, a następnie przypieczętować wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.
Premiera książki Dymny. Życie z diabłami i aniołami nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Monika Wąs jest twórcą książki. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały napisane przez tego autora należy kliknąć utaj albo przejść do pola "Informacje" i kliknąć w nazwisko pisarza.
Książka zostanie wydana przez firmę Znak. W celu wyświetlenia listy książek tego wydawcy kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.
Poprawkę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" znajdującej się nad polem "Informacje". Zgłosić można niepoprawne daty wydania, opisy, zwiastuny oraz obrazki.
17 lutego 2016, środa
Komentarze