czwartek, 26 grudnia

Oznaczenie treści
 

Michał Ogórek - Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców

(2018)
Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Michał Ogórek - Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców

Data premiery

środa
17.10.2018
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Sto lat niepodległości obchodzone jest tak totalnie, że nawet stolarz uznany może być za coś rocznicowego. Książka Michała Ogórka to doskonała odtrutka na historię zmienianą w bajkopisarstwo i kult jednostek.
Ogórek pieczołowicie odtwarza obraz Polski, jaki w poszczególnych okresach niepodległości rysowano. Za każdym razem była to Polska jej zbawców i "zbawców": Piłsudskiego, Rydza-Śmigłego, Bieruta, Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego, Wałęsy, Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Im wyżej każdy z nich bywał wyniesiony, tym boleśniejszy zazwyczaj był jego upadek.
Rozmiary kultu przywódców powodowały, że ludzie płakali ze wzruszenia, a potem z zawodu i wściekłości. Ale przy tej książce popłakać się można tylko ze śmiechu.
"Portretem zbiorowym dziewięciu osób, od Naczelnika z 1918 r. po Prezesa z 2018 r. , Michał Ogórek rekapituluje 100-lecie niepodległości. Jest to rekapitulacja raczej gorzko-ironiczna niż po prostu prześmiewcza, ale szczegółów – zarówno uciesznych, jak i wprawiających w zakłopotanie – jest w niej mnogość, co powoduje, żeSTO LAT!jest bardzo przydatnym suplementem zarówno do akademickich syntez, jak i szkolnych bryków. A także odtrutką na naszą nieprzemijającą skłonność do tromtadracji. "
Prof . Andrzej Paczkowski
"Po ludziach, których uważało się (trzeba było uważać, musiało się uważać) za wielkich, zostają ślady zostawione nie tylko przez nich samych, lecz także tych mniejszych, grzejących się w ich cieple, które to ciepło sami ci grzejący podnosili do temperatur tak wysokich, że stawało się to i straszne, i śmieszne. Książka Michała Ogórka rodzi podejrzenie, że historia (a może różnego poziomu historycy) działa celowo: tym celem tutaj okazuje się nasze dobre samopoczucie, którego warunkiem jest poczucie humoru. Aż dziwne (i niezwykle zabawne), że to było naprawdę. A było. "
Prof . Jerzy Bralczyk



Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy ma zadebiutować książka Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców?

Książka będzie udostępniona 17 października 2018 (premiera w Polsce). Kliknij w wybraną flagę, żeby wyświetlić datę z innego regionu. Domyślnie pokazywany region można zmienić w ustawieniach konta.

Chcę dostawać komunikaty o zmianach dotyczących książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby otrzymywać wiadomości o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".

Chcę polecić książkę znajomym. Jak tego dokonać?

Premierę można zasugerować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

W jakiej cenie zamówię książkę?

Aby zobaczyć ile trzeba zapłacić za książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę kupić książkę Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców. W którym sklepie jest dostępny do znalezienia ten tytuł?

Książka jest do znalezienia tutaj. Sklepy, które sprzedają ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?" umieszczonym po prawej stronie.

Gdzie mogę zobaczyć bieżące wieści dotyczące książki?

Najświeższe wieści można przeglądnąć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Chcę ocenić ten tytuł. Jak to zrobić?

Żeby tego dokonać należy nadać ocenę w skali 1-5, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą zagłosować.

Jaką metodą obliczana jest ocena?

Premiera książki Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który autor napisał tę książkę?

Michał Ogórek to twórca tej książki. Aby sprawdzić inne książki napisane przez tego autora kliknij w jego nazwisko lub kliknij utaj.

Które wydawnictwo ma w planach wydanie tej książki?

Wydawnictwo Agora jest odpowiedzialne za wydanie książki. Żeby sprawdzić listę książek tego wydawcy należy przenieść się do zakładki "Informacje" i kliknąć w jego nazwę lub kliknąć utaj.

Na waszej stronie prezentowane są pomylone dane. Gdzie mogę to zgłosić?

W tym celu należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę" umieszczony nad polem "Informacje". Zgłaszać można błędne daty premiery, opisy, okładki lub plakaty oraz zwiastuny.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Michał Ogórek - Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców? Kiedy wychodzi Michał Ogórek - Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców?
Data wydania książki zaplanowana została na 17.10.2018. Nowa książka Michał Ogórek z 2018 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2018 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Michał Ogórek - Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 17 października 2018, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie