czwartek, 18 października

Oznaczenie treści
 

Michał Kacewicz - Ukraińska rewolucja

(2014)
Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Michał Kacewicz - Ukraińska rewolucja

Data premiery

piątek
24.10.2014
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Zaczęło się w listopadzie ubiegłego roku. Trwa nadal. Jesienią tego roku, kiedy odbędą się wybory parlamentarne rozegra się kolejny, być może ostatni akt ukraińskiego dramatu.

Ukraińska rewolucja zaczynała się od marzenia o Europie. Dziś jest walką o terytorium, jedność i niepodległość Ukrainy. Napędzani europejskimi marzeniami i lękiem przed Rosją Ukraińcy stanęli na barykadach. Zryw bez precedensu, przypominający środkowoeuropejską „jesień ludów” z przełomu lat 80. I 90. ubiegłego wieku, ale bardziej brutalny i krwawy. Wydarzenia, które zmieniły geopolityczną mapę Europy. Na nowo obudziły się demony zimnej wojny. Strach przed rosyjskim imperializmem. I pytania, czy duży, wschodnioeuropejski naród, Ukraińcy, dobrze wybierają. Czy dobrze, że walczą o jedność podzielonego kraju? Czy dobrze, że giną za unijną flagę, choć Unia karze im czekać? Bohaterowie książki: zwykli uczestnicy wydarzeń, aktywiści euromajdanu, politycy, dziennikarze, bojownicy obu stron barwnie opisują konflikt.

W wielu rozmowach m. in. z Jurijem Andruchowyczem, Petro Poroszenko, Witalijem Kliczko, Julią Tymoszenko, Arsenijem Jaceniukiem, Siergiejem Żadanem, Witalijem Portnikowem i wieloma innymi bardziej i mniej znanymi bohaterami ukraińskiego dramatu rysuje się historia niejednoznaczna, pełna dobra i zła, bohaterstwa i podłości. Reportaże z rosnącego w siłę majdanu, z przejmowanego przez Rosję Krymu, z promoskiewskich buntów na wschodzie i południu Ukrainy. Wreszcie z pogrążającej się w ogniu wojny domowej wschodniej Ukrainy.

Pierwsza w Polsce próba podsumowania ukraińskiej rewolucji i wojny domowej przez dziennikarza przyglądającego się wydarzeniom od samego początku.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Michał Kacewicz - Ukraińska rewolucja? Kiedy wychodzi Michał Kacewicz - Ukraińska rewolucja?
Data wydania książki zaplanowana została na 24.10.2014. Nowa książka Michał Kacewicz z 2014 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2014 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Michał Kacewicz - Ukraińska rewolucja data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 24 października 2014, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie