piątek, 19 kwietnia

Oznaczenie treści
 

Michał Jędrzejek - Bóg umarł. Dlaczego odchodzimy od religii

(2024)
Inne

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Michał Jędrzejek - Bóg umarł. Dlaczego odchodzimy od religii

Data premiery

środa
10.04.2024
9 dni temu
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Inne
Ranking:
357   589

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Jak wygląda życie po „śmierci Boga”?„Bóg umarł” – te dwa słowa tworzą być może najkrótszą definicję nowoczesnego świata. Splot moralnych, poznawczych i kulturowych czynników na przestrzeni ostatnich 200 lat doprowadził do masowego odchodzenia od religii.W filozoficznym eseju Michał Jędrzejek śledzi historię metafory „śmierci Boga”: od jej korzeni w chrześcijaństwie, które przynosi paradoksalną nowinę o „umarłym Bogu”, przez filozofię Hegla i Nietzschego, teologów i pisarzy doby Auschwitz, socjologów i publicystów, po współczesnego marksistę Slavoja Žižka.Jędrzejek odsłania głębokie źródła kryzysu Kościoła i chrześcijaństwa, który obserwujemy dziś w Polsce. Robi to jednak spokojnie i bez ideologicznego zacietrzewienia. To książka dla wierzących, niewierzących i wątpiących.

"Filozofia tylko wtedy jest ciekawa, kiedy mierzy się – wciąż na nowo – z fundamentalnymi pytaniami i problemami. W tej pasjonującej książce Michał Jędrzejek śledzi takie właśnie zmagania, a zarazem sam je podejmuje. Słynna metafora „śmierci Boga” jest dla niego punktem wyjścia do podróży przez współczesny krajobraz duchowy Zachodu, a więc także w głąb każdej indywidualnej duszy, mojej i Twojej. Znakomicie napisana i ważna rzecz. Bardzo polecam."Tomasz Stawiszyński

"Nie mam wątpliwości, że książka Michała Jędrzejka jest książką wybitną. To całościowy obraz dziejów filozoficznej przypowieści o „śmierci Boga”, a zarazem – by użyć określenia Josepha Ratzingera –„raport o stanie wiary”."Zbigniew Mikołejko

"Opowieść o kryzysie i głębokiej przemianie współczesnej świadomości religijnej. O tym, dlaczego wiara prawdziwa to tylko taka, która dopuszcza wątpliwość w istnienie Boga. Lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych pograniczami filozofii i religii."Agata Bielik-Robson

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy udostępniona będzie książka Bóg umarł. Dlaczego odchodzimy od religii?

Książka Bóg umarł. Dlaczego odchodzimy od religii wydana zostanie 10 kwietnia 2024 (data wydania w Polsce). Należy kliknąć w odpowiednie flagi, żeby sprawdzić daty z innego regionu. Opcja zmiany domyślnie wyświetlanego regionu dostępna jest w ustawieniach konta.

Chcę otrzymywać na bieżąco aktualne komunikaty dotyczące książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby być informowanym na bieżąco o zmianach należy dodać książkę do listy "Moje premiery". W tym celu kliknij w opcję "Obserwuj premierę" dostępną na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach zostaną wysłane na e-mail oraz pojawią się na stronie "Aktualności".

Chcę donieść o książce innym osobom. Jak tego dokonać?

Można to uczynić klikając przycisk "Lubię to!" lub ysyłając e-mail do znajomych. Obydwie te opcje umieszczone są na pasku w górnej części strony.

Jaką kwotę należy uiścić za książkę?

Aby dowiedzieć się jaka jest cena książki kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę kupić książkę Bóg umarł. Dlaczego odchodzimy od religii. Gdzie można nabyć ten produkt?

Bóg umarł. Dlaczego odchodzimy od religii można nabyć tutaj. Wszystkie sklepy można znaleźć na liście "Gdzie kupić?" usytuowanej po prawej stronie.

Na jakiej stronie mogę znaleźć najnowsze wiadomości dotyczące książki Bóg umarł. Dlaczego odchodzimy od religii?

W celu zobaczenia bieżących wiadomości należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Jak można zaproponować notę dla tej książki?

Żeby tego dokonać należy zaznaczyć ocenę w skali od 1 do 5, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jaką metodą wyliczona została ocena książki?

Premiera książki Bóg umarł. Dlaczego odchodzimy od religii nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto jest odpowiedzialny za stworzenie tej książki?

Michał Jędrzejek to osoba odpowiedzialna za stworzenie książki. Lista innych wydawnictw książkowych tego autora dostępna jest utaj.

Kto planuje wydanie tej książki?

Wydawcą książki jest firma Znak Wizerunkowe. Aby zobaczyć listę książek wydanych przez tego wydawcę kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.

Odnalazłem na waszej stronie niewłaściwe informacje. W jaki sposób można je skorygować?

Poprawkę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" dostępnej nad polem "Informacje". W ramach tej funkcji można zgłosić między innymi aktualizację daty, dodać lub zmienić opis, zamieścić zwiastun oraz trailer, czy też przesłać nową okładkę lub plakat.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Michał Jędrzejek - Bóg umarł. Dlaczego odchodzimy od religii? Kiedy wychodzi Michał Jędrzejek - Bóg umarł. Dlaczego odchodzimy od religii?
Data wydania książki zaplanowana została na 10.04.2024. Nowa książka Michał Jędrzejek z 2024 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2024 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Michał Jędrzejek - Bóg umarł. Dlaczego odchodzimy od religii data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 10 kwietnia 2024, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie