wtorek, 18 września

Oznaczenie treści
 

Michał Heller, Tadeusz Pabjan - Stworzenie i początek wszechświata. Teologia - filozofia - kosmologia

(2013)
Nauka

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Michał Heller, Tadeusz Pabjan - Stworzenie i początek wszechświata. Teologia - filozofia - kosmologia

Data premiery

czwartek
26.09.2013
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Nauka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Jak pogodzić wiarę w stworzenie świata przez Boga z wiedzą naukową?
Jak ma się biblijny opis stworzenia do szesnastu miliardów lat historii Wszechświata i ewolucyjnego pochodzenia ciała i umysłu człowieka?
Czy nowoczesny, naukowy światopogląd wyklucza religijność i czyni z niej zabobon?

To pytania, jakie przed sobą muszą postawić nie tylko naukowcy, filozofowie, teologowie i katecheci. Stawia je każdy, kto racjonalnie podchodzi do swojej wiary, czyli prawdę o Bogu i świecie próbuje odczytać zarówno w Księdze Pisma Świętego, jak i Księdze Przyrody. Książka to CAŁOŚĆ STWORZENIA.Teologia – Filozofia – Kosmologia adresowana jest w pierwszym rzędzie do katechetów, jako pomoc dydaktyczna w nauczaniu przez nich religii uczniów wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów i pogimnazjalnych. Książka ta jest praktycznym, podstawowym kursem z teologii stworzenia, filozofii nauki, kosmologii i teorii ewolucji, dzięki któremu katecheci będą mogli sprostać kluczowemu zawodowemu wyzwaniu: udzielenia odpowiedzi na fundamentalne pytania zadawane przez uczniów. Polecamy ją jednak również wszystkim osobom religijnym, borykającym się z problemami z pogodzeniem swojej wiary z naukowym obrazem świata, a także tym, którzy są przekonani, że w XXI wieku religia jest wyłącznie zabobonem. Być może argumentacja zawarta w tej książce przekona ich, że nie ma zasadniczej sprzeczności pomiędzy prawdami teologii, a prawdami nauk przyrodniczych.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Michał Heller, Tadeusz Pabjan - Stworzenie i początek wszechświata. Teologia - filozofia - kosmologia? Kiedy wychodzi Michał Heller, Tadeusz Pabjan - Stworzenie i początek wszechświata. Teologia - filozofia - kosmologia?
Data wydania książki zaplanowana została na 26.09.2013. Nowa książka Michał Heller, Tadeusz Pabjan z 2013 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2013 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Michał Heller, Tadeusz Pabjan - Stworzenie i początek wszechświata. Teologia - filozofia - kosmologia data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 26 września 2013, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie