piątek, 24 maja

Oznaczenie treści
 

Melissa Aldana - Echoes OF The Inner Prophet

(2024)
Blues/Jazz

Obserwuj premierę
Ocena:


Melissa Aldana - Echoes OF The Inner Prophet

Data premiery

piątek
05.04.2024
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Blues/Jazz
Ranking:
392   1845

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Melissa Aldana powraca z albumem "Echoes of The Inner Prophet", będącym kontynuacją nominowanego do nagrody GRAMMY debiutanckiego albumu saksofonistki zatytułowanego "12 Stars". "Echoes Of The Inner Prophet" to 8-utworowy zestaw oryginalnych kompozycji Aldany i jej kolegów z zespołu, który zapowiada singiel "The Solitary Seeker"."Echoes Of The Inner Prophet", to muzyczna i duchowa wędrówka. Jak wyjaśnia Melissa, jej nowy album odzwierciedla jej "podróż, ze szczególnie introspektywnym punktem widzenia. Wewnętrzny prorok to moje własne ja, teraz starsze, które ma wiedzę, intuicję i prawdę o tym, jaka powinna być moja droga".Jednocześnie ten głęboko intymny, poszukujący projekt jest celebracją współdziałania. Dokumentuje ewolucję jej kwintetu - Lage Lund, gitara i efekty, Fabian Almazan, fortepian i efekty, Pablo Menares, bas, Kush Abadey, perkusja – prezentując zbiorowe doświadczenia, które zdobyli jako kwintet w długich trasach koncertowych i podróżach. Obecnie jest to jeden z  najbardziej wnikliwych zespołów w dzisiejszym jazzie.Album wzmacnia również wyjątkową więź Aldany z Lundem, który jest także jej aranżerem i współproducentem. Co więcej, "Echoes Of The Inner Prophet" zawiera dwie osobiste dedykacje dla osoby, które umożliwiły Aldanie muzyczny rozwój.Tytułowy utwór albumu oddaje hołd Wayne'owi Shorterowi, nieżyjącemu już pionierowi nowoczesnego jazzu, który zasiadał w panelu sędziowskim podczas Thelonious Monk International Jazz Saxophone Competition, który Aldana wygrała w 2013 roku. W tym czasie artystka mieszkała w Nowym Jorku od kilku lat po przeprowadzce z rodzinnego Chile do Berklee, do którego uczęszczała na pełne stypendium za namową pianisty Shortera, Danilo Péreza. Zwycięstwo w Thelonious Monk International Jazz Saxophone Competition, rozpoczęło jej karierę i szybko uczyniło ją jedną z najbardziej szanowanych i ważnych nowych postaci w świecie jazzu.Choć wpływ Sonny'ego Rollinsa na grę Aldany jest dobrze udokumentowany, to właśnie aura Shortera wyłania się z całego Echoes, szczególnie w sposobie, w jaki artystka komponuje i improwizuje. Jej zainteresowanie muzyką Shortera, wzrosło w ciągu ostatnich kilku lat. "Z wiekiem", mówi artystka, "myślę, że mogę odnosić się do jego muzyki i gry w sposób, w jaki być może nie mogłam, gdy byłam młodsza". Dla Aldany oznacza to przyswajanie lekcji Shortera na temat "wykorzystania przestrzeni, opowiadania historii, sposobu komunikacji, malowania. Kiedy myślę o Waynie, myślę o barwach".Tracklista:1. Echoes of the Inner Prophet

2. Unconscious Whispers

3. A Story

4. The Solitary Seeker

5. Ritual

6. A Purpose

7. Cone of Silence

8. I Know You Know
Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Melissa Aldana - Echoes OF The Inner Prophet? Kiedy wychodzi Melissa Aldana - Echoes OF The Inner Prophet?
Data wydania płyty zaplanowana została na 05.04.2024. Nowa płyta Melissa Aldana z 2024 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2024 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Melissa Aldana - Echoes OF The Inner Prophet data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 5 kwietnia 2024, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie