czwartek, 23 września

Oznaczenie treści
 

Maurice Merleau-Ponty, Jean-Paul Sartre - Zerwanie. Humanizm i terror

(2021)

Maurice Merleau-Ponty, Jean-Paul Sartre - Humanisme Et Terreur

Nauka

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Maurice Merleau-Ponty, Jean-Paul Sartre - Zerwanie. Humanizm i terror / Maurice Merleau-Ponty, Jean-Paul Sartre - Humanisme Et Terreur

Data premiery

środa
01.09.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Nauka
Ranking:
1155   2173

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Jean-Paul Sartre i Maurice Merleau-Ponty to najważniejsi francuscy przedstawiciele filozofii egzystencjalizmu. W 1945 r. obaj zakładają "Les Temps Modernes" – czasopismo mające być platformą dyskusji różnych nurtów radykalnej lewicy. W 1950 r. Merleau-Ponty wywołuje skandal, publikując esej "Humanizm i terror" komuniści oskarżają go o ogłoszenie paszkwilu na ZSRR, liberałowie o próbę usprawiedliwienia czystki Stalina z końca lat 30. , w trakcie której wymordowano tysiące działaczy radzieckiej partii bolszewickiej. Wkrótce drogi obu filozofów ostatecznie się rozejdą. W 1953 r. , w atmosferze powszechnej psychozy, że zimna wojna przekształci się w trzecią wojnę światową, Sartre udzieli bezwarunkowego poparcia komunistom, Merleau-Ponty zaś odejdzie z redakcji "Les Temps Modernes", potępi sowieckie imperium łagrów, a chwilę później otwarcie zaatakuje swojego przyjaciela w eseju "Sartre i ultrabolszewizm".
Dzieje owego sporu szczegółowo omawia prof. Jacek Migasiński, prezentując też najważniejsze teksty w debacie toczonej na łamach "Les Temps Modernes". Czytelnik otrzymuje książkę o jednej z najważniejszych polemik politycznych pierwszej połowy lat 50. , która w zasadniczym stopniu zaważyła na ewolucji ideowej lewicy w Europie Zachodniej.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Zerwanie. Humanizm i terror ma być wydana?

Książka Zerwanie. Humanizm i terror ma zostać wydana 1 września 2021 (premiera w Polsce). Obecnie wyświetlaną datę można zmienić klikając we flagę. Dodatkowe ustawienia regionalne dostępne są w zakładce "Moje konto".

W jaki sposób można śledzić bieżące wiadomości o premierze książki?

Aby otrzymywać aktualne komunikaty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Informacje o zmianach zostaną wysłane na podany adres e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Czy dostępna jest możliwość polecenia książki znajomym?

Premierę można polecić znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile wyniesie mnie książka?

W celu sprawdzenia ile należy zarezerwować na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę kupić książkę Zerwanie. Humanizm i terror. W którym miejscu można zamówić ten tytuł?

Książkę można dostać tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" znajdują się wszystkie sklepy, w których można znaleźć ten produkt.

Gdzie obejrzę najświeższe doniesienia dotyczące książki?

Bieżące wiadomości można przeglądać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Jak można przyporządkować notę dla tego tytułu?

Żeby ocenić książkę należy wyznaczyć odpowiednią wartość od 1 do 5, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Opcja ta dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Na jakiej podstawie zliczona została nota książki?

Premiera książki Zerwanie. Humanizm i terror nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz stworzył tę książkę?

Maurice Merleau-Ponty, Jean-Paul Sartre to osoba odpowiedzialna za stworzenie książki. W celu wyświetlenia listy utworów tego autora przejdź do pola "Informacje" i kliknij w jego nazwisko albo kliknij utaj.

Kto pracuje nad wydaniem tej książki?

Wydawnictwo Agora sprawuje pieczę nad wydaniem książki. Listę książek wydanych przez to wydawnictwo można znaleźć utaj.

Znalazłem na tej stronie przekłamane dane. W jaki sposób można je skorygować?

Poprawkę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" dostępnej nad polem "Informacje". Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Maurice Merleau-Ponty, Jean-Paul Sartre - Zerwanie. Humanizm i terror? Kiedy wychodzi Maurice Merleau-Ponty, Jean-Paul Sartre - Humanisme Et Terreur?
Data wydania książki zaplanowana została na 01.09.2021. Nowa książka Maurice Merleau-Ponty, Jean-Paul Sartre z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Maurice Merleau-Ponty, Jean-Paul Sartre - Zerwanie. Humanizm i terror data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 1 września 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie