Matthew Teller - Jerozolima. Nowa biografia starego miasta(2024) | Faktu |
Poza głównym szlakiem, z dala od hałaśliwego tłumu zwiedzających, którzy pielgrzymują do najważniejszych punktów kultu religijnego, odnaleźć można to, co tak naprawdę jest jądrem Jerozolimy. Esencją miasta przesiąkniętego historią i naznaczonego skomplikowaną teraźniejszością.
Matthew Teller w swojej biografii tego miejsca przedstawia palestyńskie i żydowskie społeczności Starego Miasta, zwraca uwagę na jego indyjskie i afrykańskie wspólnoty, na kulturę grecką, ormiańską i syryjską, a także ubogie rodziny romskie i mistyków sufickich. Omawia źródła świętości Jerozolimy i idee – często zaskakująco świeckie – które ukształtowały życie w jej murach. Oddaje głos ludziom należącym do tego miejsca. Poprzez spojrzenie w odległą przeszłość i polityczną teraźniejszość, odkrywa głębię i kulturową różnorodność serca Jerozolimy.
"Fenomen. Teller zręcznie splata historię, politykę oraz doświadczenie, aby zaoferować wielowymiarowy klejnot, olśniewający i precyzyjnie oszlifowany. Często filozofuje, a jego praca rezonuje poza fizycznymi granicami miasta i jego najbardziej widocznymi cechami – okupacją i zorganizowaną religią. Ta książka jest równocześnie uniwersalna i intymna, zarazem przyjemna i przejmująca."
Massoud Hayoun, autor, When We Were Arabs: A Jewish Family's Forgotten History
"Matthew Teller przedstawia obraz Jerozolimy pełniejszy, niż jakiekolwiek inne opracowanie. Jego opisowy język i osobiste doświadczenia malują wyraźny i czuły portret miasta. Jerozolima. Nowa biografia starego miasta to niezbędny dodatek do podróżniczych lektur, bez względu na to, czy było się w Jerozolimie, czy nie."
Pam Mandel, autorka, The Same River Twice
"Liryczna i magnetyczna książka, bogata oraz intensywnie sugestywna (z odrobiną kuminu), w której autor dzieli się swoją trwającą całe życie obsesją na punkcie jednego z najskrupulatniej opisanych i jednocześnie najbardziej niezrozumianych miast na ziemi. To nie jest kolejna biografia, ale o wiele ważniejsza książka, mówiąca o ludzkich wątkach splatających się w tkaninę nowej Jerozolimy."
Louisa Waugh, autorka Hearing Birds Fly oraz działaczka humanitarna
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Książka Jerozolima. Nowa biografia starego miasta zadebiutuje 15 lutego 2024 (data premiery w Polsce).
Aby śledzić najświeższe wieści o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. O zmianach poinformujemy wysyłając wiadomość na podany adres e-mail, a także opublikujemy je na stronie "Aktualności".
Książkę można zasugerować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Jerozolima. Nowa biografia starego miasta można zamówić tutaj. Sklepy sprzedające ten produkt znajdują się po prawej stronie.
Aby przeglądać bieżące newsy należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.
Żeby to zrobić należy wyznaczyć właściwą ocenę w pięciopunktowej skali, a następnie zapieczętować wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.
Premiera książki Jerozolima. Nowa biografia starego miasta nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Matthew Teller jest autorem książki Jerozolima. Nowa biografia starego miasta. Aby zobaczyć listę książek napisanych przez tego autora kliknij w jego nazwisko w polu "Informacje" lub kliknij utaj.
Książka zostanie wydana przez Znak Koncept. Lista innych książek tego wydawcy dostępna jest utaj.
Aby to zrobić należy skorzystać z opcji "zgłoś poprawkę" umieszczonej nad polem "Informacje". Zgłaszać można między innymi nieaktualne daty, zmiany opisów, zwiastunów, okładek i plakatów.
Komentarze