sobota, 22 stycznia

Oznaczenie treści
 

Marta Tondera-Tuzinek - Kraina niezwykłości

(2022)
Dzieci

Obserwuj premierę
Ocena:
(2.5)

Oceń:


Marta Tondera-Tuzinek - Kraina niezwykłości

Data premiery

środa
12.01.2022
10 dni temu
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Dla dzieci
Ranking:
518   835

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Według naszych informacji premiera książki 'Marta Tondera-Tuzinek - Kraina niezwykłości' zapowiadana jest na 12.01.2022 (Polska).Recenzje (1)

Autor: Anonimowy
Data publikacji: 2022-01-17
Ocena: 2.5/5

Dziecięca wyobraźnia i Kraina Niezwykłości

 

“Kraina Niezwykłości” Marii Tondery-Tuzinek opowiada historię przyjaźni dwojga dzieci: Brunona i Mai. Dzieci spośród swoich rówieśników wyróżnia wyobraźnia - nieograniczona, niezwykła, bogata. To zdecydowało, że zostali wybrani spośród wielu innych do udziału w wyjątkowej misji uratowania Prawdopodobnego czyli Czarodziejskiej Krainy Niezwykłości, którą władał smutny Astromagus. Jest `smutny, bo stracił swoją moc, bowiem dzieci w rzeczywistym świecie przestały marzyć o rzeczach niezwykłych, zapomniały o wyobraźni i dlatego niezwykłość tej krainy  powoli zaczyna zanikać.  To właśnie nasi bohaterowie, Bruno i Maja, stanęli przed zadaniem ocalenia Prawdopodobnego, dzięki swym wyjątkowej wyobraźni. Aby uratować Krainę Niezwykłości, muszą odbyć niebezpieczną, ale ekscytującą podróż, mierząc się nie tylko z groźną i ponurą Pustką i Nicością, ale też i z własnymi lękami i słabościami. Czy dzięki swemu niezwykłemu darowi - sile dziecięcej wyobraźni - ocalą Prawdopodobne i uratują Astromagusa?

“Kraina Niezwykłości” w zamyśle autorki to książka przeznaczona do wspólnej lektury z dorosłym, który nie tylko ją przeczyta dziecku, ale będzie również wielokrotnie tłumaczył, objaśniał treści w niej zawarte, odwołując się do doświadczeń, przeżyć bliskich najmłodszym. Treść tego utworu zawiera bowiem wiele przemyśleń i refleksji dotyczących spraw istotnych, ale trudnych i poważnych, których dzieci bez pomocy dorosłego mogłyby po prostu nie zrozumieć. Dodatkowo, moim zdaniem, książka została napisana trudnym językiem, pełnym obco brzmiących słów, terminów raczej małym dzieciom nieznanych, z długimi, zawiłymi w swej konstrukcji zadaniami (np. dormitorium, euforia, splątane macki nicości).

Oczywiście odnalazłam w tej książce i pozytywne strony - jest w niej sporo nie tylko o  roli wyobraźni, ale przede wszystkim o tym, co każdemu dziecku jest niezbędne do prawidłowego rozwoju czyli o bezwarunkowej miłości rodziców, którzy swoje pociechy obdarzają  troską i uwagą, poświęcają im dużo czasu nie tylko na wspólne zabawy, ale i długie rozmowy o różnych, ale ważnych dla nich rzeczach. Do sięgnięcia po tę pozycję może również zachęcić jej jej staranne wydanie, z ciekawymi ilustracjami w środku. Uważam jednak, że jej lektura wymaga wsparcia dorosłego, który małym czytelnikom będzie tłumaczył niektóre zawiłości tekstu i trudne słowa. 

Cała recenzja: https://www.czytelnika.pl/2022/01/kraina-niezwykosci-marta-tondera-tuzinek.html

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź


Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy będzie można czytać książkę Kraina niezwykłości?

Książka będzie dostępna 12 stycznia 2022 (data premiery w Polsce). Aby zmienić wyświetlaną datę należy kliknąć w odpowiednią flagę. Opcja zmiany domyślnie wyświetlanego regionu dostępna jest w ustawieniach konta.

W jaki sposób mogę śledzić najświeższe doniesienia o premierze książki?

Aby śledzić najnowsze raporty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. O zmianach poinformujemy wysyłając wiadomość na podany adres e-mail, a także opublikujemy je na stronie "Aktualności".

Czy istnieje możliwość powiadomienia innych osób o książce?

Można tego dokonać klikając przycisk "Lubię to!" lub ysyłając e-mail do znajomych. Obydwie te opcje znajdują się na pasku w górnej części strony.

Za ile mogę kupić książkę?

Aby zobaczyć ile trzeba zapłacić za książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę nabyć książkę Kraina niezwykłości. W którym miejscu można zakupić ten tytuł?

Kraina niezwykłości jest do zakupu tutaj. Z prawej strony znajduje się zakładka "Gdzie kupić?", w której wymienione są sklepy sprzedające ten produkt.

W którym miejscu mogę znaleźć świeże materiały dotyczące książki Kraina niezwykłości?

W celu zobaczenia najświeższych materiałów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

W którym miejscu mogę przyporządkować ocenę dla tego tytułu?

Aby tego dokonać należy wyznaczyć ocenę w pięciopunktowej skali, a następnie zapieczętować wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jakim sposobem przeliczona została ocena?

Premiera książki Kraina niezwykłości ma u nas ocenę 2.5 na 5 możliwych na bazie 1 głosu naszego użytkownika. Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy głównie od stażu użytkownika. Użytkownicy w każdej chwili mogą zmienić wcześniej przyznaną notę korzystając z opcji "Ocena". Oceny można wystawiać jeszcze przed premierą danego tytułu, a następnie modyfikować je w razie potrzeby.

Który nowelista tworzy tę książkę?

Marta Tondera-Tuzinek jest autorem książki Kraina niezwykłości. Aby zobaczyć listę utworów napisanych przez tego autora kliknij w jego nazwisko w polu "Informacje" lub kliknij utaj.

Który wydawca jest odpowiedzialny za wydanie tej książki?

Książka ma zostać wydana przez firmę Novae Res. Aby sprawdzić inne książki wydane przez tę firmę kliknij w jej nazwę lub kliknij utaj.

Znalazłem na waszej stronie niewłaściwe informacje. W jaki sposób mogę zgłosić poprawkę?

Aby tego dokonać należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik znajduje się nad polem "Informacje". Zgłaszać można między innymi nieaktualne daty, zmiany opisów, zwiastunów, okładek i plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Marta Tondera-Tuzinek - Kraina niezwykłości? Kiedy wychodzi Marta Tondera-Tuzinek - Kraina niezwykłości?
Data wydania książki zaplanowana została na 12.01.2022. Nowa książka Marta Tondera-Tuzinek z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Marta Tondera-Tuzinek - Kraina niezwykłości data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 12 stycznia 2022, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie