niedziela, 31 maja

Oznaczenie treści
 

Marta Król, Joachim Sevenitz, Paweł Tomaszewski - Z tysiąca i jednej nocy wigilijnych

(2019)
Inne

Obserwuj premierę
Ocena:


Marta Król, Joachim Sevenitz, Paweł Tomaszewski - Z tysiąca i jednej nocy wigilijnych

Data premiery

piątek
22.11.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Inne
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

"Z tysiąca i jednej nocy wigilijnych" jest muzyczną opowieścią łączącą w sobie bardzo różnorodne style muzyczne takie jak jazz, funky, pop, rock, etno, ale także muzyczne cytaty ze średniowiecznych chorałów czy późnoromantycznych utworów Ravela i Mahlera. Powstały w ten sposób muzyczny kalejdoskop pozwala słuchaczowi – podobnie jak jego literacki pierwowzór "Baśnie z tysiąca i jednej nocy" - na podróże w świat wyimaginowanych krajobrazów, osobistych interpretacji i emocji. "Z tysiąca i jednej nocy wigilijnych" nie jest jednak romantyczną wycieczką w baśniowy świat Alladyna, Sindbada czy Szeherezady.
Żyjemy w czasach ekstremalnych kontrastów, w których nędza, głód i niewolnicza praca, prześladowania religijno – rasowe i wojny w jednych regionach świata istnieją równolegle do dobrobytu i konsumpcjonizmu, wysoko rozwiniętych technologii i strzeżonych prawnie dobrodziejstw demokracji w innych regionach. W świecie takich dysproporcji i niesprawiedliwości oblicza "Nocy wigilijnych" i możliwości ich radosnego przeżywania zależne są od tego, czy znajdujemy się w Republice Konga, w Aleppo, na Lampeduzie, w obozach uchodźców w Calais czy w Warszawie. Ten paradoks ludzkości, który od czasów Józefa, Maryi i Jezusa nie traci swojej tragicznej aktualności, był także moim punktem wyjściowym do przedefiniowania tradycyjnych kolęd na dzisiejszą rzeczywistość. Stąd również dwa tytuły każdego z utworów i krótkie teksty własne (w utworze nr. 1 i 5).
Wśród wykonawców wspaniali muzycy: Marta Król – wokal, Joachim Sevenitz – kontrabas, aranżacje i koncepcja artystyczna płyty, Paweł Tomaszewski - fortepian, instrumenty klawiszowe, Paweł Dobrowolski – perkusja, instr. perkusyjne, Zuzanna Janczak – skrzypce, Magda Warmińska – skrzypce, Malwina Tkaczyk – altówka, Zuzanna Makles – wiolonczela.
Gościnnie wystąpili: Przemek Hanaj – gitara, Tomasz Kańtoch – gitara basowa, Wojciech Myrczek – wokal, Marek Podkowa – saksofony, Agnieszka Sevenitz – flety, Marcin Wyrostek – akordeon, Julian Warmiński – głos dziecka.
Producent płyty: Paweł Tomaszewski, Joachim Sevenitz.
Lista utworów:
1. Wśródnocnej ciszy- Dzieci Konga
2. Lulajże Jezuniu – Kołysanka dla Aleppo
3. Anioł Pasterzom mówił – Szopka betlejemska w wózku na zakupy
4. Jezus maluśienki – Calais i Lampedusa
5. Północ już była – Rodzinne pielesze
6. Bóg się rodzi – "Lekarzom bez granic " hołd
7. Mizerna cicha – Exodus
8. Pójdźmy wszyscy do stajenki – Radość świętowania
9. Gdy śliczna Panna – Mama , tata i ja
10. Cicha noc – Wiara , nadzieja i miłośćTworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Marta Król, Joachim Sevenitz, Paweł Tomaszewski - Z tysiąca i jednej nocy wigilijnych? Kiedy wychodzi Marta Król, Joachim Sevenitz, Paweł Tomaszewski - Z tysiąca i jednej nocy wigilijnych?
Data wydania płyty zaplanowana została na 22.11.2019. Nowa płyta Marta Król, Joachim Sevenitz, Paweł Tomaszewski z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Marta Król, Joachim Sevenitz, Paweł Tomaszewski - Z tysiąca i jednej nocy wigilijnych data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 22 listopada 2019, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie