czwartek, 20 czerwca

Oznaczenie treści
 

Marta Klara Juszczakiewicz - Amy Winehouse od A do Z

(2024)
Biografie

Obserwuj premierę
Ocena:
(5.0)

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Biografie
Ranking:
27   66

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: aniabex
Data publikacji: 2024-05-23
Ocena: 5/5

Amy

„But I said no, no, no”.

Amy Winehouse (1983 r. – 2011 r.) – „zła dziewczynka z nuta geniuszu”, jak pisał o niej „The New York Times.

Członkini tragicznego „Klubu 27”.

Choć żyła krótko, dzięki swojemu talentowi muzycznemu stała się nieśmiertelną, ponadczasową wielką artystką. „Była kometą na firmamencie popkultury”. Jej znakiem firmowym był kontrowersyjny image, fryzura, makijaż, stroje, tatuaże oraz przede wszystkim, niepowtarzalny jezzowo- soulowy głos zabarwiony akcentami R&B i popu, zawadiacki, z lekką chrypką, no i te jej autentyczne teksty..

Życie osobiste Amy było jednak bardzo skomplikowane. Jej wrażliwość, skłonność do destrukcji, toksyczny związek, nałogi, uzależnienia, bulimia, depresja, skandale, zaburzenia osobowości, kłopoty z prawem, nieustający emocjonalny rollercoaster – wszystko to, uczyniło jej życie równią pochyłą.. Amy umierała na oczach całego świata.

„Amy Winehouse od A do Z” to swoiste abecadło Amy. Krótka opowieść o nagłym pojawieniu się nietuzinkowej gwiazdy na muzycznym niebie i spektakularnym jej upadku w mrok.. Pięknie wydana, w twardej oprawie, z kolorowymi fotografiami, naszpikowana faktami i ciekawostkami z życia wokalistki, która dla jednych była i nadal jest genialną artystką, dla innych inspiracją, a dla jeszcze innych, smutną lekcją życia, sygnałem ostrzegawczym, przestrogą..

Polecam.

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Marta Klara Juszczakiewicz - Amy Winehouse od A do Z? Kiedy wychodzi Marta Klara Juszczakiewicz - Amy Winehouse od A do Z?
Data wydania książki zaplanowana została na 17.05.2024. Nowa książka Marta Klara Juszczakiewicz z 2024 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2024 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Marta Klara Juszczakiewicz - Amy Winehouse od A do Z data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 17 maja 2024, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie