Marta Bijan - Sztuka płakania(2021) | Alt |
Marta Bijan lubi znikać. Zniknęła po finale programu X-Factor (2014) i pojawiła się dopiero po czterech latach z debiutanckim albumem "Melancholia" wydanym pod skrzydłami wytwórni Sony Music Poland. Jak sama uważa, ta płyta była muzycznym pamiętnikiem obejmującym dość długi okres jej życia, zapoczątkowany jeszcze w czasach nastoletnich, kiedy zaczęła pisać pierwsze piosenki.
Po premierze znów zniknęła. Minęły niecałe trzy lata, podczas których Bijan nie próżnowała: wydała trzy książki, wyreżyserowała krótkometrażowy horror i ukończyła studia filmowe. Ale co z muzyką? Dopiero jesienią 2020 ukazał się jej nowy singiel "Lato smakuje" w zupełnie odmiennym, ciężkim klimacie, a za nim kolejne: eightisowa "Szczelina" i nostalgiczny "Disneyend". Za produkcją muzyczną wszystkich tych numerów stoi znany już w branży Haldor Grunberg czynnie grający w zespołach Mentor, Thaw i Untervoid, na co dzień zajmujący się muzyką metalową.
Po kilku miesiącach oczekiwania, artystka ogłosiła właśnie datę ukazania się nowego muzycznego albumu "Sztuka płakania". Tym razem wydaje płytę samodzielnie, bez pomocy wytwórni.
Marta Bijan o swoim drugim albumie:
"Sztuka płakania"to moja próba okiełznania smutku i mroku, które zawsze głośno we mnie krzyczały. Za głośno. Chciałam sprawdzić, czy potrafię w nich pływać, nie topiąc się, a jedynie unosząc na ich powierzchni - ze spokojem i poczuciem bezpieczeństwa. Chciałam o nich opowiadać, zniżając głos, przy akompaniamencie filmowych dźwięków, jakbym snuła historie, które sama lubię czytać, oglądać i których lubię słuchać. Myślę, że się udało. Razem z Haldorem stworzyliśmy album, który jest połączeniem naszych z pozoru zupełnie różnych muzycznych osobowości - mojej poetyckości i melancholii z domieszką mroku i jego ciężkich, ciemnych brzmień. A ja w swoich tekstach i melodiach nauczyłam się płakać mniej teatralnie, krzyczeć mniej rozpaczliwie. Dopiero niedawno, może przez pandemię, dotarło do mnie, że to wielka sztuka, którą ciągle muszę zgłębiać.
Lista utworów:
1. Lato smakuje
2. Pod morzem
3. Szczelina
4. Chciałabym nie chcieć
5. Przesilenia
6. Nowy świat
7. Disneyend
8. Piosenka o końcu
9. Nocny ptak
Płyta ma zostać wydana 28 maja 2021 (data premiery w Polsce).
Aby dostawać bieżące komunikaty o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. O zmianach poinformujemy wysyłając wiadomość na podany adres e-mail, a także opublikujemy je na stronie "Aktualności".
Płytę można zarekomendować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Cenę płyty Sztuka płakania można zobaczyć na Skąpiec lub Ceneo.
Płytę Sztuka płakania można kupić tutaj. Więcej sprzedawców znajduje się na liście "Gdzie kupić?".
W celu przeglądania nowych wiadomości należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.
Żeby tego dokonać trzeba wybrać odpowiednią ocenę w pięciopunktowej skali, a następnie zaakceptować wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.
Premiera płyty Sztuka płakania nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Marta Bijan to osoba odpowiedzialna za stworzenie płyty. Pozostałe płyty nagrane przez tego artystę można znaleźć utaj lub też klikając w jego nazwę znajdującą się w polu "Informacje".
Wytwórnia e-Muzyka jest odpowiedzialne za wydanie płyty. Lista płyt wydanych przez tę firmę znajduje się utaj.
Aby to zrobić należy skorzystać z opcji "zgłoś poprawkę" dostępnej nad polem "Informacje". Funkcja ta pozwala na zgłoszenie uaktualnienia informacji takich jak data wydania czy modyfikacja opisu, a także umożliwia dodanie nowych zwiastunów, trailerów, okładek lub plakatów.
Komentarze