sobota, 20 kwietnia

Oznaczenie treści
 

Mariusz Mazur - Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956

(2019)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Mariusz Mazur - Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956

Data premiery

środa
27.11.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"Żołnierze Wyklęci", czyli bojownicy antykomunistycznego podziemia z lat 40. i 50. XX wieku, w ostatnich latach stali się bohaterami zbiorowej wyobraźni Polaków. Po dziesięcioleciach piętnowania lub przemilczania ich walka doczekała się uznania i upamiętnienia. Jest też wyraźnie mitologizowana. Dr hab. Mariusz Mazur, historyk z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, proponuje nowe spojrzenie na powojenną partyzantkę - od strony mentalności jej uczestników.
Docieka, jak i dlaczego tak, a nie inaczej, myśleli i działali ludzie konspirujący po wojnie. Tworzy ich portret zbiorowy i odpowiada na ważne pytania: skąd się wzięli w podziemiu, jakie mieli pochodzenie i wykształcenie, do jakich wartości się odwoływali, czy byli religijni, czy odczuwali strach lub dumę, wreszcie o czym marzyli, jak wyobrażali sobie niepodległą Polskę i swoje w niej miejsce.
Autor nie unika też problemów kontrowersyjnych, takich jak przejawy demoralizacji partyzantów, bandytyzmu czy alkoholizmu, skłonności do agresji i przemocy. Publikacja jest nowatorska, łącząc historię i psychologię społeczną, a zarazem jest napisana w sposób przystępny dla czytelnika. Jak twierdzi w recenzji wydawniczej znany historyk Marcin Zaremba: "Mariusz Mazur nie oskarża, raczej stara się zrozumieć, dostarczając materiał w sprawie. Jest to "historia rozumiejąca": motywy, postawy, zachowania, a nie oskarżająca czy – druga skrajność – apologetyczna. Spodziewamy się, że książka wywoła zainteresowanie i dyskusję w środowisku historycznym i mediach.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.



Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Na kiedy została ustalona premiera książki Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956?

Książka ukaże się 27 listopada 2019 (data premiery w Polsce). Daty z innych regionów można wyświetlić wybierając odpowiednią flagę. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować w "Ustawieniach serwisu".

W jaki sposób można śledzić aktualne raporty o premierze?

Aby śledzić najświeższe informacje o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach wysłane zostaną we wiadomości e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Chcę zasugerować książkę innym osobom. W jaki sposób mogę to uczynić?

Książkę można zarekomendować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile mogę kupić książkę?

Żeby sprawdzić ile należy zapłacić za książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

W jakim sklepie można zamówić książkę Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956?

Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956 można dostać tutaj. Lista wszystkich sklepów oferujących ten produkt znajduje się po prawej stronie.

Gdzie sprawdzę najświeższe wieści dotyczące książki?

Bieżące doniesienia można obejrzeć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Jak można przyporządkować notę dla tego tytułu?

Aby ocenić książkę trzeba wyznaczyć wartość w pięciopunktowej skali, a następnie przypieczętować wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.

W jaki sposób zliczona została ocena książki?

Premiera książki Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956 nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat napisał tę książkę?

Mariusz Mazur jest twórcą książki Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956. Kliknij utaj albo w nazwisko autora, aby poznać inne książki przez niego stworzone.

Który wydawca planuje wydanie tej książki?

Książka została wydana przez Bellona. Kliknij utaj albo w nazwę firmy, żeby wyświetlić inne książki przez nią wydane.

Na tej stronie napisane są nieprecyzyjne dane. Gdzie mogę to zgłosić?

Aby tego dokonać należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik dostępny jest nad polem "Informacje". W ramach tej funkcji można zgłosić między innymi aktualizację daty, dodać lub zmienić opis, zamieścić zwiastun oraz trailer, czy też przesłać nową okładkę lub plakat.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Mariusz Mazur - Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956? Kiedy wychodzi Mariusz Mazur - Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956?
Data wydania książki zaplanowana została na 27.11.2019. Nowa książka Mariusz Mazur z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Mariusz Mazur - Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956 data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 27 listopada 2019, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie