czwartek, 20 września

Oznaczenie treści
 

Marius Kociejowski - Uliczny filozof i świętobliwy głupiec

(2014)
Podróże

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Marius Kociejowski - Uliczny filozof i świętobliwy głupiec

Data premiery

poniedziałek
03.03.2014
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Podróże
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Starożytna kraina Syrii pozostaje dla wielu złowieszczym i posępnym miejscem, dopiero od niedawna dostępnym dla zwiedzających. Marius Kociejowski przedstawia całkowicie świeże i nieoczekiwane oblicze tego tajemniczego kraju. W oparciu o własne wizyty w Syrii opisuje w tej książce wędrówkę, prowadzającą go do spotkania z całym zastępem barwnych i osobliwych postaci, z których każda jest pewnego rodzaju outsiderem.

Abed, uliczny filozof, i Sulejman, święty głupiec, to dwie intrygujące postacie. Ich przyjaźń symbolizuje odmienności syryjskiej codzienności – starożytnej kultury zagrożonej współczesnymi naciskami politycznymi i ekonomicznymi. Sulejman jest alchemikiem i uzdrowicielem, który idzie ścieżką ascetyzmu, dziwną nawet dla jego współbraci muzułmanów. Jego „święte głupstwo” jednak ma historycznego poprzednika w osobie świętego Szymona Słupnika, który przez trzydzieści siedem lat stał na kolumnie. Abed, choć pragnie tego innego świata Sulejmana, to tęskni równocześnie za światem doczesnym, w którym, używając jego słów, może „pokroić arbuza i normalnie żyć”.

Inne postacie to Myrna, chrześcijańska stygmatyczka, „książę głupców”, Abu al-Talib , który mówi przypowieściami, i największy żartowniś wśród sufich Damaszku, szajch Ahmad al-Harun. W ich towarzystwie Marius Kociejowski chodzi po cienkiej kresce odgraniczającej rozum i szaleństwo.

Uliczny filozof i święty głupiec, książka poruszająca tematy szaleństwa, melancholii, sufizmu, alchemii, miłości i małżeństwa oraz poszukiwania bratniej duszy, jest lekturą nadzwyczajną. Pełna humoru i ciekawych spostrzeżeń promienieje radością nieoczekiwanego. Pięknie napisana, niezapomniana relacja przedstawiająca głębsze cele podróżowania: wchłonąć ducha odwiedzanych miejsc, poznać ludzi z rozmaitych sfer życia i wrócić zmienionym.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Marius Kociejowski - Uliczny filozof i świętobliwy głupiec? Kiedy wychodzi Marius Kociejowski - Uliczny filozof i świętobliwy głupiec?
Data wydania książki zaplanowana została na 03.03.2014. Nowa książka Marius Kociejowski z 2014 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2014 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Marius Kociejowski - Uliczny filozof i świętobliwy głupiec data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 3 marca 2014, poniedziałek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie