
Marcin Pająk - The Maze(2022) | Rock |


Album zatytułowany “The Maze" to już piąty studyjny album Marcina Pająka.
Płyta "The Maze" zabiera nas w prawie godzinną, dziewięcioutworową przygodę, która pokazuje dzień naszego bohatera od wschodu słońca aż do jego zachodu. "The Maze" to opowieść o labiryncie, do którego sami wymurowaliśmy sobie ściany, a sam tytuł jest metaforą do naszego życia i szukania drogi wyjścia poza granice, które zostały nam przekazane podczas naszego dotychczasowego życia. Nasz bohater rozpoczyna swój dzień od wschodu słońca, po którym w utworze tytułowym "The Maze" zaczyna wędrówkę w głąb swoich przemyśleń i zaczyna szukać sposobu, żeby wyjrzeć poza granice muru. Utwór "This bird" to walka naszego bohatera z samym sobą, co jest w tym utworze porównane do ptaka zamkniętego w klatce. "Light Beam" to pierwszy promień światła, ku któremu rusza nasz bohater. "Dead Silence" opowiada o jego pierwszym znalezieniu wyjścia z labiryntu. "Islands" to miejsce poza labiryntem, które od czasu do czasu udaje mu się znaleźć. Niestety nie trwa to długo i nasz bohater znów wpada do labiryntu, gdzie możemy się dowiedzieć, że na jego mury składają się przeżycia z przeszłości. "Getting Out Of The Maze" to ucieczka z labiryntu i moment wytchnienia. Album kończy zachód słońca.
"The Maze" zabierze nas w jedna wielką podróż z wieloma zwrotami akcji, chwilami wytchnienia i nagłymi zmianami nastrojów. Na Płycie Zagrał na gitarach i zaśpiewał Marcin Pająk. Piotr Sitkowski zagrał na instrumentach klawiszowych, Wiktor Świerczek zagrał na saksofonie, Wojciech Gulis był odpowiedzialny za linie basowe. Piotr V. Gawlik zagrał na perkusji a za Perkusjonalia odpowiadał Marek Smok Rajss.
Okładka do płyty i wszystkie animacje powstały w N. Station Strudio i odpowiedzialna za nie była Natalia Jonderko Śmiechowicz.
Album "The Maze" został zmiksowany i zmasterowany w Kosa Buena Studio w Chrzanowie.
Lista utworów:
1. Sunrise (04:37)
2. The Maze (10. 04)
3. This Bird (05:59)
4. Light Beam (03:10)
5. Dead Silence (05:41)
6. Islands (10:47)
7. Illusions (05:22)
8. Getting Out Of The Maze (05:40)
9. Sunset (03:45)
~Dark 2022-10-21 08:57 | Super, warto posłuchać, klasyczny prog ze świeżym spojrzeniem, fajne gitary, wokali nie za dużo i bardzo dobrze! |

Płyta The Maze pojawi się 21 października 2022 (premiera w Polsce).
Aby dostawać aktualne informacje o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".
Premierę można zasugerować innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Żeby dowiedzieć się ile kosztuje płyta The Maze kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.
Płyta jest do zakupu tutaj. Wszystkie sklepy dostępne są w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się po prawej stronie.
Bieżące informacje można sprawdzić w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.
Aby tego dokonać trzeba nadać odpowiednią ocenę w pięciopunktowej skali, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.
Premiera płyty The Maze nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Marcin Pająk to osoba odpowiedzialna za napisanie muzyki do płyty. Żeby zobaczyć jakie pozostałe płyty zostały napisane przez tego artystę należy kliknąć utaj albo przejść do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę autora.
Wytwórnia Sonic Distribution odpowiada za wydanie płyty. Inne płyty wydane przez tego wydawcę można znaleźć utaj albo klikając w jego nazwę znajdującą się w zakładce "Informacje".
Żeby zgłosić korektę należy wypełnić formularz umieszczony tutaj. Poprawić można nieprawidłowe daty, opisy, okładki oraz dodać nowe trailery.
21 października 2022, piątek
Komentarze (1)